Meeletu viskekontserdi teisel poolajal püsti pannud Rapla viigistas võõrsil pronksiseeria

-Rapla Avis Utilitas | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas jätkus pühapäeval pronksiseeria Rakvere Tarva ja Rapla Avis Utilitase teise omavahelise mänguga. Rakverele kuulus avaveerand 18:17 ja kolm minutit hiljem oli eduseis 29:22. Rapla aga vastas 11:2 spurdiga ja võitis ka poolaja 35:34. Puhkepausilt tulles olid külalised suurepäraselt end häälestanud, kui tabati kolmanda veerandaja sees kümnest kaugviskest koguni kaheksa ning viimase neljandiku alguses juhiti 66:57. Rakvere ei andnud alla ja suudeti vahe viiele punktile vähendada, kuid 2.55 enne lõppu viis Sven Kaldre külalised kaugviskest 82:70 ette. Rakvere enam ohtlikuks ülejäänud kahe ja poole minuti jooksul ei muutunud ning Rapla teenis 90:73 võidu, millega viigistati pronksiseeria 1:1 peale.

Rakvere Tarvas – Rapla Avis Utilitas 73:90 (18:17, 16:18, 23:31, 16:24)

Visketabavuses jäi Rapla 55% – 43% peale ja lauavõitlus võideti 33:28 (ründelaud 9:9). Korvisööte andis Rapla rohkem 21:19 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 6:5. Pallikaotuseid kogunes Rakverel 12, Raplal 14.

Al-Wajid Aminu viskas Rapla parimana 21 punkti, võttis 9 lauapalli, andis 6 korvisöötu ja tegi veel ka 3 viskeblokeeringut. Tom Kaldre lisas 16 punkti ja Saimon Sutt 13 punkti ning 4 lauapalli. Sven Kaldre järgnes 12 punkti ja 3 korvisööduga ning Roberts Freimanis kogus 11 punkti, 9 lauapalli ja 3 korvisöötu.

Egert Haller oli Rakvere resultatiivseim 20 punktiga. Tormi Niits sai kirja 16 punkti ja 3 lauapalli ning Riley Hayes tõi 10 punkti ja hankis 4 lauapalli.

“Nad panid raskeid viskeid kotti, aga suutsime vastu hakata. See neid murdiski, et vastasime pidevalt millegagi. Meil on olnud terve play-off’i jooksul kolmanda veerandajaga probleem, aga suutsime vastu pidada ja tuli välja küll. Esimesel poolajal surusime korvi alla, teisel hakkasid nad kokku tõmbama ja siis oli kaare taga meil vaba. Oleks pidanud juba eelmises mängus nii tegema, sellised korrektuurid said ka vaheajal tehtud. Füüsis peab vastu, meil on suhteliselt sama rotatsioon. Teeme massaažid ja treeningu, päris lodevaks ei lase. Teisipäeval uuesti. Nendega on keeruline, sest nad jooksevad palju ja meil läheb võhma küll. [Vigastatud] Brandon Childress jättis meile kõva lünga, aga Gregor Ilvese tulek on võimaldanud meil minuteid jagada. Mitte millegi pealt tuleb ja aitab meid, suur tänu talle. [Keskmängija] Shaquille Doorson on kõva relv meile, sest talle minnakse neljakesti peale. Ta mängib meeskonnale, on ülinormaalne vend ja ei hakka jonnima,” rääkis Sven Kaldre Inspira vahendusel antud intervjuus.

Rapla ja Rakvere on seeria kolmandas mängus vastamisi teisipäeval, 11. mail.