Kotsarita Hamburg lõpetas põhiturniiri kaotusega ja kohtub play-offis Euroliiga klubiga

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: imago images/Torsten Helmke/Scanpix

Eesti koondise keskmängija Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburgi Towers lõpetas Saksamaa kõrgliiga tänavuse põhihooaja kaotusega, jäädes võõrsil alla Frankfurdi Skylinersile 89:96 (15:20, 24:26, 23:27, 27:23).

Väga suurt pettumust kaotus siiski ei valmistanud, sest tabelis oli Hamburgi jaoks kõik selge juba enne viimast vooru. Eestlasest keskmängija täna koosseisu ei kuulunud. Hamburgi parimad skooritegijad olid ameeriklased Terry Allen ja T.J. Shorts, kes mõlemad kogusid 17 punkti. Üleplatsimeheks kerkis Islandi koondislane Jon Axel Gudmundsson, kes viskas võitjate kasuks 24 punkti.

Kõigis senises 33-s kohtumises kaasa teinud Kotsar on sel hooajal visanud keskmiselt 15,3 punkti mängus, olles sellega meeskonnasiseses korviküttide tabelis esikohal ja liigas paremuselt üheksas mees. Tänasest mängust jäi eemale ka meeskonna paremuselt teine skooritegija Kameron Taylor (keskmiselt 14,3 punkti).

Eestlase koduklubi lõpetas põhihooaja 21 võidu ja 13 kaotusega, mis andis 18 meeskonna hulgas seitsmenda koha. Play-off’i lootused ammu minetanud Frankfurdi Skyliners seevastu kogus põhiturniiril 13 võitu ja 21 kaotust ning sai 12. koha.

Hamburgi Towers kohtub veerandfinaalis tiitlikaitsja Berliini Albaga. Mõlemad omavahelised kohtumised põhiturniiril suutis Hamburgi meeskond võita, alistades tänavu Euroliigas mänginud Saksamaa meisterklubi kodusaalis 90:75 ja võõrsil 75:68. Veerandfinaalseeria mängitakse kolme võiduni.