Kotsar kordas söödurekordit ja aitas Hamburgi võidule Euroliiga klubi üle

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: imago images/Manngold/Scanpix

Eesti koondise keskmängija Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburgi Towers võttis Saksamaa kõrgliigas juba kaheksanda võidu järjest, kui võõrsil alistati tiitlikaitsja Berliini Alba 75:68.

Hamburg võitis Euroliiga klubi vastu avaveerandi 15:10, kuid poolajavileks oli eduseis kahanenud vaid ühele punktile 30:29. Kolmas veerandaeg kuulus aga taas Hamburgile, kes juhtis enne otsustavat kümmet minutit 53:45. Viimasel veerandajal jõudis kodumeeskond küll kolmel korral kahe punkti kaugusele, kuid lähemale nad enam tulla ei suutnud.

Algviisikusse kuulunud Kotsar sai mänguaega 32 minutit, mille jooksul viskas ta seitse punkti (kahesed 3/7, vabavisked 1/3), hankis ühe lauapalli, jagas viis resultatiivset söötu (tema Bundesliga rekordi kordamine) ja tegi ühe vaheltlõike. Lisaks tegi ta ka kaks isiklikku viga ja kaotas kolm korda palli.

Hamburgi ridades tegi parima esituse Kameron Taylor, kelle arvele kogunes üleplatsimehena 23 punkti, viis lauapalli, neli korvisöötu ja kaheksa vaheltlõiget. Saksamaa pealinnaklubi resultatiivseimad olid Niels Giffey ja Luke Sikma, kes viskasid mõlemad 14 punkti.

Kotsari meeskonnale oli see üheksa kaotuse kõrval 18. võiduks. Liigatabelis asub Hamburgi Towers 36 punktiga endiselt kuuendal kohal. 22 võidu kõrvale alles viienda kaotuse saanud Berliini Alba hoiab 44 punktiga teist kohta.

Üle-eelmisel nädalal toimunud esimese omavahelise mängu sellel hooajal võitis Hamburg 90:75.