Kotsar viskas 20 punkti ja aitas Hamburgi valitseva meistri vastu võidule

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: imago images/Eibner/Scanpix

Eesti koondise keskmängija Maik-Kalev Kotsari tööandja Hamburgi Towers sai Saksamaa kõrgliigas juba neljanda järjestikuse võidu, kui koduväljakul alistati 90:75 valitsev meister Berliini Alba.

Hamburg juhtis avaveerandi järel 30:27 ja poolajavileks jäädi kaotusseisu 49:50. Ka teine poolaeg algas tasavägiselt, kuid kolmanda veerandi lõpuks pääses Hamburg ette 70:64 ning seejärel enam eduseisu ei loovutanud.

Kotsar alustas kohtumist algviisikus ning viibis väljakul kauem kui keegi teine – 36 minutit ja 26 sekundit. Tema arvele kogunes selle ajaga 20 punkti (kahesed 8/14, vabavisked 4/5), üheksa lauapalli, kolm resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja kaks isiklikku viga.

Üheksa kaotuse kõrvale 14. võidu saanud Hamburgi parimad skooritegijad olid ameeriklased Terry Allen ja Kameron Taylor, kes viskasid mõlemad 21 punkti. Neist viimane võttis maha ka üheksa lauapalli. Euroliiga klubi resultatiivseim oli Saksamaa koondislane Niels Giffey 16 punktiga.

Turniiritabelis tõusis Hamburgi Towers nüüd 28 punktiga kuuendaks. Berliini Alba paikneb hetkel 40 punktiga kolmandal kohal, olles võitnud 20 ja kaotanud neli kohtumist.

Järgmise mängu peab Hamburgi meeskond laupäeval, kui võõrustatakse kuulsat Müncheni Bayernit.