Korraliku esituse teinud Vehmanen aitas koduklubi Soome kõrgliigas poolfinaali

-Kiur Thomas Vehmanen | Foto: karhubasket.fi

Soome kõrgliigas tagas pääsu poolfinaali Kiur Thomas Vehmaneni koduklubi Kauhajoki Karhu Basket, kes alistas eile BC Nokia 82:69 ja võitis veerandfinaalseeria mängudega 4:1.

Kodusaalis mänginud Kauhajoki pani oma paremuse maksma juba avapoolajal, mis võideti 50:29. Kolmas veerand kuulus küll Nokiale 28:16, kuid üheksast punktist lähemale Kauhajoki vastaseid enam ei lasknud.

Pingilt mängu sekkunud Vehmanen viskas 13 minutiga üheksa punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/3, vabavisked 4/6), võttis kaks lauapalli, andis ühe korvisöödu ja tegi ühe vaheltlõike. Lisaks kogunes Rakvere spordikooli kasvandiku arvele üks pallikaotus ja kaks isiklikku viga.

Üleplatsimeheks kerkis Vehmaneni meeskonnakaaslane Collin Malcolm, kes kogus 22 punkti ja kaheksa lauapalli. Vastaste poolel oli resultatiivseim Gokul Natesan 21 punktiga.

Kauhajoki on kahekordne Soome meister (2018 ja 2019). Möödunud hooaeg jäi koroonaviiruse tõttu pooleli.

Poolfinaalis läheb Kauhajoki vastamisi Tampere Pryntoga, kes alistas veerandfinaalseerias mängudega 4:1 Joensuu Kataja.