Tass ja Saint Mary’s näitasid taas ülemvõimu, Jürgens ja Oral Roberts lõpetasid põhihooaja võiduga

-Matthias Tass | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

USA üliõpilasliigas NCAA said võidud kirja nii Matthias Tass ja Saint Mary’s Gaels kui ka Carlos Jürgens ja Oral Roberts Golden Eagles. Taavi Jurkatammeta mänginud San Francisco Dons sai lisaajal valusa kaotuse.

Matthias Tass ja Saint Mary’s Gaels said koduväljakul kindla 65:48 võidu Portland Pilotsi üle.

Avaminutitest juhtima asunud Saint Mary’s otsustas mängu saatuse juba esimese poolajaga, mis võideti 34:17. Kodumeeskonna kaitse hoidis külalised esimese 20 minuti jooksul vaid 28-protsendilise visketabavuse peal. Saint Mary’s on võitnud kolm viimast mängu vähemalt 17 punktiga.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Tass pääses väljakule 16 minutiks, mille jooksul viskas ta 6 punkti (kahesed 3/6), võttis 5 lauapalli ja tegi ühe isikliku vea.

Saint Mary’s on lääneranniku konverentsis kogunud nüüd 11 võitu ja 4 kaotust, millega kindlustati 2. koht ja otsepääs konverentsi turniiri poolfinaali. Kogu hooaja lõikes on meeskond saanud 20 võitu ja 10 kaotust. Põhihooaja viimase mängu peab Saint Mary’s Eesti aja järgi pühapäeva varahommikul, kui koduväljakul minnakse vastamisi hetkel NCAA tugevaimaks meeskonnaks peetava Gonzagaga.

Carlos Jürgensi koduvõistkond Oral Roberts Golden Eagles alistas põhihooaja viimases kohtumises koduväljakul Omaha Mavericksi 84:80.

Avapoolaja 39:34 võitnud Oral Roberts jäi 4.55 enne lõppu 7-punktilisse kaotusseisu (68:75), kuid tegi seejärel 10:0 spurdi ning hoidis eduseisu lõpuni.

Pingilt sekkunud Jürgensil jäi sedapuhku punktiarve avamata – 7 mänguminutiga viskas ta mööda ühe kahe- ja ühe kolmepunktiviske. Eestlasest tagamängija andis ühe resultatiivse söödu, tegi ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

Oral Roberts lõpetas põhihooaja 11 võidu ja 20 kaotusega. Oma konverentsis (Summit League) koguti 7 võitu ja 9 kaotust, millega saadi 9 meeskonna konkurentsis 5. koht. Järgmise mängu peab Oral Roberts Eesti aja järgi 11. märtsi öösel, kui konverentsi turniiri veerandfinaalis minnakse vastamisi 4. asetuse saanud North Dakota State’iga.

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons sai teise kaotuse järjest, jäädes koduväljakul lisaajal 90:91 alla San Diego Torerosele.

San Diegole tõid võidu Isaiah Pineiro tabavad vabavisked 20 sekundit enne lisaaja lõppu.

Jurkatamm väljakul ei käinud.

San Francisco jätkab lääneranniku konverentsis 4. kohal, olles kogunud 9 võitu ja 6 kaotust. Kogu hooaja saldo on meeskonnal 21 võitu ja 8 kaotust. San Francisco lõpetab põhihooaja laupäeval kodus Loyola Marymounti vastu, kes asub konverentsi tabelis 5. kohal.