fbpx
Close

Janari Jõesaar siirdub Kalev/Cramost Hispaania kõrgliigasse!

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

Kalev/Cramo korvpalliklubi tagamängija Janari Jõesaar on tegemas karjääris sammu edasi ja liitub Hispaania kõrgliiga hetke viienda klubi Tenerife Iberostariga. Paberimajandus sai korda pühapäeva hommikul ning 25-aastane mängumees lendab Hispaaniasse samuti täna.

2017. aasta suvel Tartust Eesti esiklubisse siirdunud Jõesaarel on käsil karjääri edukaim hooaeg. VTB Ühisliigas on tema roll võrreldes eelmise aastaga kasvanud, kui keskmisteks näitajateks on kujunenud 25 minutit, 9 punkti ja 6 lauapalli mängu kohta.

Tenerife näitas Jõesaare vastu üles sedavõrd selget huvi, et oli tema palkamiseks valmis tasuma eestlase lepingus olnud üleminekusumma. Kalev ei pannud tehingule kätt ette, sest ka Jõesaar ise avaldas soovi tugevas välisklubis end proovile panna, kirjutab Kalev/Cramo oma pressiteates.

Tenerife paikneb Hispaania liigas 12 võidu ja 8 kaotusega viiendal kohal, olgugi et vahed on väikesed ja põhiturniiril jäänud mängida veel palju kohtumisi. Samaaegselt jätkab Kanaari saarte hetke parim meeskond ka heitlust Meistrite liigas, kus kaheksandikfinaalis kohtutakse peagi Kreeka liiga hetke kolmanda klubi Patrase Promitheasega. Järgmine kohtumine koduliigas peetakse 2. märtsil võõrsil Zaragoza vastu.

Lisaks sellele, et 25-aastane Jõesaar hakkab Tenerifel mängima koos mitmete Euroopa korvpalliväljakutel endale nime teinud meestega, ootab teda koduklubis ees ka üks isiklik tuttav. Meeskonna resultatiivseim mängija on tänavu eurosarjas olnud nimelt Sebastian Saiz, kellega Jõesaar mängis aastate eest USA-s koos nii Sunrise Christian Academy’s kui ka Ole Missi ülikoolis.

Saiz Tenerife meeskonnas väga suurt rolli sel hooajal ei ole kandnud ning peamiselt on tiim toetunud neljale mehele – ameeriklasest suur äär Tim Abromaitis (keskmiselt 12,3 punkti, 4 lauapalli ja 1,4 vaheltlõiget), hispaanlasest äär Javier Beiran (12,3 p, 5,5 lp ja 3,8 rs), ameeriklasest tsenter Colton Iverson (12,2 p ja 7,2 lp) ning mõne aja eest klubist lahkunud ameeriklasest tagamees Thaddus McFadden (12,4 p ja 2,3 rs). Ülejäänud mängijate keskmine punktiskoor jääb juba selgelt alla kümne silma.

Jõesaare siirdumisega Hispaaniasse kasvab meie mängijate arv seal riigis viie peale: Siim-Sander Vene ja Jõesaar on meistriliiga ehk ACB klubides, Sander Raieste ja Robert Valge mängijaõigused kuuluvad samuti kõrgliigaklubidele, kuid mänguminuteid teenivad meie mehed madalamatel tasemetel. Esiliigas ehk LEB Goldis teeb tegusid Rauno Nurger.

scroll to top