24.02.2019 | Robert Valge tõusis võidumängus meeskonna parimaks, Arnold Mitt aitas koduklubi võiduni

-Robert Valge ja Burgose duubelmeeskond | Foto: Club Baloncesto San Pablo Burgos Facebook

Eesti Vabariigi aastapäeval lõpetas meeste rahvuskoondis MM-valiksarja võiduga Gruusia üle. USA üliõpilasliigas olid võistlustules Maik-Kalev Kotsar, Carlos Jürgens, Matthias Tass ja Taavi Jurkatamm, Hispaanias Robert Valge ning koondise juures viibiva Rauno Nurgeri kodumeeskond Huesca Levitec. Itaalia esiliigas läksid vastamisi Mantova Pompea ja Ravenna OraSi, kelle ridadesse kuuluvad vastavalt Rain Veideman ja Mikk Jurkatamm. Koondisel abiks oleva Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro kohtus Itaalia esiliigas tabeliliidriga ja Itaalia tugevuselt kolmandas liigas oli mängupäev Arnold Miti Civitanoval. Eesti-Läti-Leedu Ühisliigas võõrustas G4S Noorteliiga Liepaja naiskonda.

MM-valiksari

Gruusia (5-7) – Eesti (4-8) 77:84 | TABELISEIS

Eesti lõpetas MM-valiksarja võiduga Gruusia üle. Eesti resultatiivseim oli 18 punktiga Kristian Kullamäe, kes võttis lisaks 4 lauapalli ja andis ka 5 korvisöötu. Kristjan Kitsing tõi 15 punkti ja 8 lauapalli ning Henri Drell kogus 14 silma. Rauno Nurger lisas 9, Martin Paasoja 8 ja Erik Keedus 7 punkti. Gruusia parimad punktitoojad olid Giorgi Šermadini 22, Duda Sanadze 21 ja Thaddus McFadden 20 silmaga.

NCAA

Mississippi State Bulldogs (20-7) – South Carolina Gamecocks (14-13) 76:61 | TABELISEIS

Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond South Carolina pidi võõral väljakul tunnistama Mississippi State’i paremust. Kagukonverentsis langes South Carolina nüüd 9 võidu ja 5 kaotusega taas koos Ole Missiga jagama 4.-5. kohta.

Kotsar alustas algviisikus ning sai mänguaega 30 minutit, mille jooksul ta kogus 13 punkti (kahesed 6/12, vabavisked 1/6), 5 lauapalli, 3 pallikaotust ja 3 viga. Eestlasest rohkem punkte viskas South Carolina poolel vaid A.J. Lawson, kelle arvele kogunes 18 silma. Võitjate resultatiivseim oli 21 punkti visanud Reggie Perry.

Oral Roberts Golden Eagles (10-20) – Western Illinois Leathernecks (9-18) 66:75 | TABELISEIS

Carlos Jürgens ja Oral Roberts jäid koduplatsil alla Western Illinoisile. Oral Robertsil on oma konverentsis (Summit League) nüüd 6 võitu ja 9 kaotust, millega jätkatakse 5. kohal.

Jürgens sekkus pingilt 26 minutiks ning sai kirja 10 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 2/4, vabavisked 2/3), 3 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja 2 viga. Oral Robertsi parim punktitooja oli Kaelen Malone 17 silmaga, kaksikduubli teinud Kevin Obanor lisas 16 punkti ja 10 lauapalli. Võitjate edukaim oli 13 punkti visanud Kobe Webster.

San Diego Toreros (17-12) – Saint Mary’s Gaels (19-10) 46:66 | TABELISEIS

Matthias Tass ja Saint Mary’s võtsid San Diego üle kindla võidu. Lääneranniku konverentsis on Saint Mary’s nüüd kogunud 10 võitu ja 4 kaotust, millega tõusti 2. positsioonile. Ettepoole jääb vaid NCAA absoluutsesse tippu kuuluv Gonzaga.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Tass pääses väljakule 16 minutiks, mille jooksul ta viskas 8 punkti (kahesed 3/5, vabavisked 2/3), võttis 6 lauapalli, andis ühe korvisöödu ning tegi 4 pallikaotust ja 2 viga. Võitjate resultatiivseim oli Jordan Ford, kes viskas üleplatsimehena 21 punkti. San Diego parim oli kaksikduubli teinud Isaiah Pineiro 13 punkti ja 14 lauapalliga.

Santa Clara Broncos (15-13) – San Francisco Dons (21-7) 68:65 | TABELISEIS

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco jäi tasavägises mängus alla Santa Clarale. Lääneranniku konverentsis on San Francisco nüüd 9 võidu ja 5 kaotusega 4. kohal.

Vahetusest sekkunud Jurkatamm sai mänguaega 5 minutit, kuid punktiarvet tal avada ei õnnestunud. Tema arvele jäi üks resultatiivne sööt, 2 pallikaotust ja üks viga. San Francisco parim oli Frankie Ferrari, kes viskas 17 punkti ja andis 9 korvisöötu. Santa Clara resultatiivseim oli Josip Vrankic 20 punkti ja 9 lauapalliga.

Serie A2

Mantova Pompea (10-13) – Ravenna OraSi (10-13) 88:81 | TABELISEIS

Rain Veideman koduklubi Mantova alistas lisaajal Mikk Jurkatamme Ravenna.

Algviisikus alustanud Veideman viibis väljakul 39 minutit ja viskas selle ajaga oma meeskonna parimana 21 punkti (kahesed 6/10, kolmesed 1/7, vabavisked 6/6). Lisaks võttis ta 2 lauapalli, andis 4 resultatiivset söötu, sooritas 2 vaheltlõiget ning tegi 2 pallikaotust ja tegi ühe vea. Jurkatamm sekkus pingilt 11 minutiks, kuid punktiarvet tal avada ei õnnestunud (kolmesed 0/2). Tema arvele jäi üks lauapall ja 2 viga.

Bologna Lavoropiu Fortitudo (20-3) – Montegranaro XL Extralight (19-4) 105:106 | TABELISEIS

Koondise juures viibiva Kaspar Treierita mänginud Montegranaro sai lisaajal tabeliliidrite heitluses Bologna Fortitudo vastu võidu.

Serie B

Porto Sant’Elpidio Malloni Basket (7-14) – Civitanova Marche Rossella Virtus (11-10) 66:68 | TABELISEIS

Arnold Miti koduklubi Civitanova Marche võttis võidu Porto Sant’Elpidio üle.

Algkoosseisus platsile pääsenud Mitt kogus 13 mänguminutiga 6 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 0/1), 5 lauapalli, ühe korvisöödu, ühe viskeblokeeringu ja ühe pallikaotuse.

LEB Gold

Huesca Levitec (14-9) – Palencia Chocolates Trapa (14-9) 68:79 | TABELISEIS

Koondise juures viibiva Rauno Nurgerita mänginud Huesca kaotas Palenciale.

Liga EBA

CB Solares (3-15) – Nissan Grupo De Santiago (11-7) 78:88 | TABELISEIS

Robert Valge tegi hea esituse ja aitas Nissan Grupo De Santiago (Burgose duubelmeeskond) võidule.

Algviisikus alustanud Valge viibis väljakul 33 minutit ja tõi selle ajaga oma meeskonna parimana 24 punkti (kahesed 10/16, kolmesed 1/7, vabavisked 1/1). Lisaks kogunes tema saldosse 2 lauapalli, 3 korvisöötu, üks vaheltlõige, 7 pallikaotust ja üks viga.

Naiste Eesti-Läti-Leedu Ühisliiga

G4S Noorteliiga (9-11) – SBK Liepaja/LSSS (16-6) 75:71 | TABELISEIS

G4S Noorteliiga naiskond sai tasavägises mängus magusa võidu tabelis eespool asuva Liepaja üle. Võitjate parim oli Janne Pulk, kes viskas 31 punkti ja võttis 5 lauapalli. Marie Anette Sepp lisas 11, Anete Elisabeth Adler 10 ja Martha-Liisa Oinitš 8 silma. Helena Stina Svilberg sai kirja 4 punkti, 11 lauapalli ja ühe korvisöödu. Liepaja resultatiivseim oli 23 punkti visanud Megan Rosenbohm.