Pärnu langes Kalev/Cramo vastu võideldes, Valga-Valka lagunes pärast avaveerandit

-Reggie Lynch | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas oli BC Kalev/Cramo koduplatsil parem Pärnu Sadamast, BK Liepajat võõrustanud BC Valga-Valka/Maks&Moorits pidi aga kindla kaotuse vastu võtma.

BC Kalev/Cramo – Pärnu Sadam 88:77 (28:14, 20:19, 23:23, 17:21)

Kalevlased haarasid viie minuti möödudes 15:5 eduseisu ja võitsid avaveerandi 28:14. Mihkel Kirvese ja Justin Alexander Alstoni korvidest vähendas Pärnu kaotusseisu kümnele punktile, kuid Kalev/Cramo vastas 8:1 spurdiga ja Reggie Lynchi lähiviskest juhiti 43:24. Rannar Raap ning Demetre Rivers kombineerisid kahepeale üheksa punkti, mis aitasid Pärnul poolajaks kaotusseisu 33:48 peale vähendada.

Minut pärast kolmanda veerandaja algust oli Kalev/Cramo Branko Mirkovici kaugviskest 20 punktiga juhtima läinud. Pärnakad ei andnud siiski alla ja mitmel korral õnnestus neil tulla 13 ning 14 punkti kaugusele. Viimane veerandaeg algas endiselt kodumeeskonna 71:56 eduseisust ja 1.20 möödudes oli vahe taas 20 silma. Korra õnnestus Kalev/Cramol minna 26 punktiga ette, kuid tubli veerandaja lõpu teinud Pärnu võttis kokkuvõttes vastu 11-punktilise kaotuse.

Reggie Lynch tõi Kalev/Cramo resultatiivseimana 22 punkti. Arnett Moultrie nimele jäi 14 punkti ja võrdselt 13 silma viskasid Kristjan Kitsing ja Branko Mirkovic.

Pärnu poolelt viskas Justin Alexander Alston 18 punkti. Demetre Rivers lisas 17 silma ning Mihkel Kirves ja Rannar Raap toetasid omasid 11 punktiga.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – BK Liepaja 80:102 (28:19, 12:29, 20:25, 20:29)

Piirilinna meeskond alustas kohtumist suurepäraselt, kui mindi 9:0 ja 21:7 juhtima ning kuue tabava kaugviske toel võideti avaveerand 28:19. Seisult 32:19 tegi Liepaja 12:2 spurdi ja 4.16 enne poolajale minekut pääseti esimest korda ka ette. Poolaeg kuulus Liepajale 48:40. Valga-Valka ei saanud kuidagi kaitset pidama ja kolmanda veerandajaga paisus vahe 13 punktile. Olukord läks veelgi süngemaks viimasel neljandikul, mil lasti vastastel teha koguni 20:2 spurt. Lõpuminutitel sai ka Valga-Valka oma punktid visatud, kuid kindel kaotus oli tõsiasi.

Justin Lamont Johnson kogus Liepaja parimana 31 punkti, 9 lauapalli ja 8 korvisöötu. Andraz Kavas sai kirja 25 silma ning Torrance Rowe ja Arnis Ate lisasid kumbki 12 punkti.

Valga-Valka eest tõid Kristaps Miglinieks ja Sade Aded Hussein võrdselt 17 punkti, neist viimane noppis ka 10 lauapalli. Lynden Bernard Rose Jr viskas 11 punkti, kogus 8 lauapalli ja andis 7 korvisöötu. Dashawn King ja Egert Haller lisasid 10 silma.

Teistes mängudes oli Betsafe Jurmala 81:69 üle Valmiera Glass VIA-st ning Riia VEF võitis 90:75 BK Ogret.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas peetakse järgmised mängud ära laupäeval, 9. märtsil. Eesti klubide omavahelistes matšides võtavad mõõtu Tartu Ülikool ja Pärnu Sadam ning BC Valga-Valka/Maks&Moorits ja Tallinna Kalev/TLÜ. Läti poolelt võõrustab Jekabpils/SMScredit.lv BK Ventspilsi ja BK Liepaja kohtub BK Ogrega.