fbpx
Close

Euromängus kaaslasi veel pingilt ergutanud Janari Jõesaar: pühapäeval peaksin debüüdi tegema!

-Janari Jõesaar | Foto: Club Baloncesto 1939 Canarias

Veebruari teises pooles koondisepausi ajal Hispaania kõrgliigaklubisse Tenerife siirdunud Janari Jõesaare pole treeningul saadud kerge varbatrauma tõttu saanud oma debüüti veel teha ning ka kolmapäevast euromängu vaatas 25-aastane ja 198cm pikkune mängumees kõrvalt.

Kolmapäeval mängis Jõesaare klubi Meistrite liiga kaheksandikfinaalide avakohtumise Kreekas, kus sealse Patrase Promithease meeskonna vastu lepiti 57:69 (15:21, 16:26, 14:10, 12:12) kaotusega. Jõesaare tiimi jaoks sai saatuslikuks nigel avapoolaeg.

Pühapäeval ootab Tenerifet Hispaania liigas ees kodumäng teise eestlase Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canariaga, kus kõigi eelduste kohaselt peaks nägema ka Jõesaare debüüti.

Korvpall24.ee tabas Jõesaare kolmapäevase mängupäeva hommikul ning uuris, kui tõsine mehe trauma on ning kuidas tal Tenerife meeskonda sulandumine on läinud.

Millal Sa vigastada said ja kui tõsine trauma on?

Vigastada sain neljapäeval ja esialgsete plaanide järgi pidi paranemine võtma 4-5 päeva. Kuus päeva on praegu möödas ja natukene on (varvas) veel liiga teinud, aga pühapäeval peaksin debüüdi tegema. Reedest hakkan korralikult trenni tegema.

Praegu oled tiimiga Kreekas kaasas, kas trenni teed nendega kaasa või veel mitte?

Viskamised ja kergemad asjad olen kaasa teinud, kontaktseid asju pole teinud ja olen puhkust andnud. Leppisime peatreeneriga esmaspäeval kokku, et ma siin tähtsas mängus veel debüüti ei tee, kuna pole saanud meeskonnaga piisavalt trenne kaasa teha. Lükkasime selle hetke pühapäevaks.

Nii palju, kui Sa oled saanud trenne kaasa teha, siis mis mulje sul Tenerife võistkonnast on jäänud?

Väga hea mulje. Meeskondlik sats on, kus palli jagatakse. Pole üksikuid mehi, kes tahaksid ise teha. Palju liikumisi on ja kindlad rünnaku- ja kaitseplaanid on valmis, kuidas mängida tuleb. Kõik hoiavad sellest kinni.

Kas trenne kõrvalt vaadates õnnestub Sul need plaanid endale selgeks teha?

Eks ikka, kuigi neid on siin päris suur hulk. Mulle on playbook antud, mille järgi saan vaadata. Mul on nädal olnud aega õppida ja arvan, et saan hakkama nendega.

Kui palju erineb Tenerife ründemäng senisest koduklubist Kalev/Cramost?

Ma ei oska näiteid tuua, aga rohkem on liikumisi igale positsioonile. Kõikide positsioonide mängijad on suuresti igasse liikumisse kaasatud. See ongi peamine erinevus.

Mida treenerid konkreetselt Sinult ootavad?

Loomulikult on räägitud, mida peatreener soovib. Ma hakkan number kahe positsiooni mängima ning minult oodatakse teravust, palju on kate-kattest mängimist. Üldiselt oodatakse meeskondlikku mängu, peatreener ei taha, et keegi meil hakkab isetsema. Kindlasti kaitsele pannakse kõvasti rõhku ja seal tuleb hakkama saada ning oma roll täita… ning lauda võtta.

Teil on täna õhtul (kolmapäeval – toim.) Meistrite liiga mäng kreeklastega. Mis ootustega sellele mängule vastu lähete?

Öeldi, et võõrsilmäng on kindlasti raskem, nagu ikka. Iga punkt loeb, kui järgmisel nädalal nendega uuesti mängime. Proovime siin piisavalt suure vahe ette teha, et järgmisel nädalal edasi pääseda. Otseselt punktidest meil juttu polnud, paljuga võita tuleb või kaotada tohib. Ei tohi fookust kaotada, kuna Kreekas on kindlasti raske mängida – palju rahvast ja hullud fännid.

Selles mängus on Sinu ülesanne veel pingilt kaaslasi toetada ja rätikut lehvitada?

Just nii. Kas just rätikut lehvitada, aga eks ma kaasa elan kindlasti. Meil on koos minuga 13 mängijat kaasas ja ma ei hakka ilmselt isegi dressi selga tõmbama. Elan kaasa ja annan pingi peal endast parima.

scroll to top