Võimsa kaksikduubli teinud Hugo Toom aitas KK Viimsi kindlalt finaali

-Hugo Toom ja KK Viimsi/Kesklinna KK/TSK U18 | Foto: Siim Semiskar

G4S Noorteliiga noormeeste U18 vanuseklassi teisest poolfinaalpaarist väljus võitjana KK Viimsi/Kesklinna KK/TSK, kes alistas koduses Karulaugu Spordikeskuses Tartu Ülikooli Korvpallikooli 91:75 (26:18, 27:26, 28:12, 10:19).

Finaalturniiri võõrustaja haaras ohjad kohe mängu algusest ja võitis avaveerandi 26:18. Tartu võistkond jõudis teisel veerandil korraks veel ühe punkti kaugusele (28:27), kuid poolajaks juhtis Viimsi 53:44 ning kolmanda neljandiku lõpuks juba 81:56. Viimase veerandaja tartlased küll võitsid, ent suurt kaotusseisu tagasi mängida enam ei suudetud.

Võitjate parimaks kerkis tänavu ka meeste esi- ja teises liigas silma paistnud 16-aastane Hugo Toom, kes viskas üleplatsimehena 34 punkti ja võttis 15 lauapalli. Ralf Kompus ja Jorgen Rikberg toetasid teda vastavalt 15 ja 13 punktiga.

Tartu Ülikooli Korvpallikooli resultatiivseim oli 20 punkti visanud Patrik Peemot, kes võttis lisaks ka 8 lauapalli. Christopher Kalda lisas 12 punkti ning Sverre Aav ja Kris Urvik said mõlemad kirja 11 silma.

Homme kell 18.15 algavas finaalkohtumises läheb KK Viimsi/Kesklinna KK/TSK vastamisi TTÜ Korvpallikool/TSK/Valge võistkonnaga. Tartu Ülikooli Korvpallikool kohtub kell 13.45 algavas pronksimängus Audentese SK esindusega.