Loik ja Pehka viskasid kahepeale 66 punkti, kuid TTÜ KK rebis finaalikoha neilt käest

-Kasper Suurorg | Foto: Siim Semiskar

Viimsis Karuluagu spordihoones toimuval U18 vanuseklassi finaalturniiril kujunes poiste esimene poolfinaal põhiturniiril võrdsete võitude arvuga vastavalt teise ja kolmanda koha saanud Audentese SK ja TTÜ Korvpallikool/TSK/Valge vahel tõeliseks trilleriks. Kuigi Audentese poolel viskasid Leemet Loik ja Ran Andre Pehka kahepeale 66 punkti, pidi nende koduvõistkond vastu võtma 85:90 (25:15, 25:18, 18:26, 17:31) kaotuse.

Avapoolaja koguni 17 punktiga võitnud Audentese noormehed hakkasid teisel poolajal väsima ning lõplik lagunemine leidis aset viimasel veerandil. Kuigi Leemet Loik tõi viimastel minutitel kahe kolmepunktiviskega Audentese veel mängu tagasi, siis lõpuks võttis tunduvalt suurema rotatsiooniga mänginud TTÜ KK siiski oma.

Kasper Suurorg viskas võitjate poolel 24 punkti ja hankis 7 lauapalli, Ralf Küttis tõi 20 silma, Illimar Raiend ja Marek Ojamäe panustasid kaksikduubliga: esimene neist kogus 16 punkti, 11 lauapalli ning teine 11 silma ja 10 lauapalli. Markus Ilveri kontole kogunes 11 silma.

Audentese rünnak tugines suuresti kõik 40 minutit rassinud kahele liidrile, kes mõlemad said kirja võimsad kaksikduublid. Leemet Loik viskas 35 punkti ja hankis 10 lauapalli ning Ran Andre Pehka tõi 31 silma ning 10 lauapalli.

Teises poolfinaalis kohtuvad põhiturniiri võitja KK Viimsi/Kesklinna KK/TSK ning viiendalt positsioonilt finaalturniirile murdnud Tartu Ülikooli Korvpallikool.