Sepp ja Svilberg domineerisid poolfinaali ja vedasid Audentese kullamängule

-Marie Anette Sepp | Foto: Siim Semiskar

Viimsis Karuluagu spordihoones toimuval U18 vanuseklassi finaalturniiril selgus ka teine neidude finalist, kui Audentese SK/Tallinna Spordikool mängis poolfinaalis kahe liidri juhtimisel veenvalt 88:56 (21:17, 21:17, 23:7, 23:15) üle Pärnu Spordikooli.

Kui pärnakad suutsid avapoolajal veel kuidagimoodi Audentese tuules püsida, siis kolmandal veerandil rebenes vahe suureks ja mängu lõpp oli üksnes tulemuse vormistamine. Seejuures tegid Audentese neiud täppistööd, kui viskasid avapoolajal mõlemal veerandil 21 silma ning teisel poolajal mõlemal veerandil 23 punkti.

Seitsmekesi mänginud Audentese resultatiivseim oli mängust koguni 31 pealeviset teinud Marie Anette Sepp 39 punkti, 7 lauapalli ja 4 resultatiivse ssööduga. Helena Stina Svilberg sai kirja võimsa kaksikduubli, kui kogus 23 punkti, 17 lauapalli, 5 korvisöötu ja 3 vaheltlõiget. Triinu Ojala tõi 11 silma, 7 söötu, 5 lauapalli, 3 vaheltlõiget ja 2 blokki.

Pärnu Spordikooli parimana viskas Elena Sutt 17 punkti ja hankis 7 lauapalli, Katariina Rõngelep kogus 9 silma, 8 söötu ja 7 lauapalli.

Selles vanuseklassis osaleski tänavusel hooajal Eesti meistrivõistlustel vaid neli naiskonda ning Tartu Kalev oli 10 võidu ja 2 kaotusega ka põhiturniiri parim. Audentese SK/TSK (8-4) oli teine, Pärnu Spordikool (4-8) kolmas ja KA Tallinna Kalev (2-10) neljas.

Tütarlaste finaalmäng algab pühapäeval kell 16:00 ja pronksimängus visatakse pall õhku kell 11:30. Mänge näeb otseülekandes Delfi TV vahendusel.