Robert Valge ja Burgos püsivad Gran Canaria ees, Tenerifele valus kaotus

-Robert Valge | Foto: sanpabloburgos.com

Hispaania korvpalli kõrgliigas oli laupäeval võidukas Robert Valge kodumeeskond Burgose San Pablo, kui Murcia alistati skooriga 84:73. Janari Jõesaare tööandja Tenerife Iberostar pidi aga leppima 85:92 (21:20, 14:23, 21:17, 29:32) kaotusega turniiritabeli viienda Malaga Unicaja vastu.

Murcia asus kohtumist 20:13 juhtima, aga võõrustaja Burgos tegi tugeva teise veerandaja ning poolajale mindi nende 43:35 eduseisust. Murcia suutis viimaseks neljandikuks vahet punkti võrra vähendada, aga Burgose neljanda veerandaja 18:14 paremus andis neile 11-punktilise võidu.

Robert Valge pääses Burgose eest platsile mängu lõpus 39 sekundiks, statistikasse tema nimele teisi näitajaid ei kogunenud. Bruno Fitipaldo oli võistkonna parim 15 punktiga, vastastele tõi Askia Booker 24 silma.

Janari Jõesaar Tenerife koosseisu ei kuulunud. Ferran Bassas viskas tiimi resultatiivseimana 20 punkti, Malaga parim oli Kyle Wiltjer 16 punktiga.

Turniiritabelis hoiab Burgos (14-19) 11. kohta, mängu vähem pidanud Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria Herbalife (13-19) jätkab nende kannul. Tenerife (17-16) asub hetkel veel kaheksandal ehk viimasel play-off kohal, kuid lähikonkurendil Manresal on saldoks 16-16. Põhihooaja lõpuni on minna veel üks voor.