fbpx
Close

U18 finaalturniiril säranud KK Viimsi liider: järgmine aasta peab olema meie aasta!

-Hugo Toom | Foto: Siim Semiskar

-Hugo Toom | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel nädalavahetusel Viimsis lõppenud U18 vanuseklassi hooaja üheks suurimaks täheks kerkis KK Viimsi/Kesklinna KK/TSK ääremängija Hugo Toom. Ka finaalturniiril säranud veel alles 16-aastane mängumees pidi lõpuks leppima hõbemedaliga, kuid talle on lohutuseks fakt, et järgmisel aastal saab ta veel samuti samas vanuseklassis mängida.

196 cm pikkune Toom kerkis tänavu jõuliselt esile ka pronksmedali teeninud KK Viimsi/Noto esiliigatiimis ning noorte tasemel oli ta kohati vastaste jaoks täiesti pidurdamatu. Finaalturniiril tõi noormees poolfinaalis Tartu Ülikooli Korvpallikooli vastu 34 punkti ja 15 lauapalli ning finaalis TTÜ Korvpallikooli vastu panustas 25 punkti ja 8 lauapalliga.

Korvpall24.ee portaal rääkis Toomiga vahetult pärast hõbemedali kaela saamist noormehe lähemast ning kaugemast tulevikust ning saime teada, et ääremängija kindel siht on samm-sammult liikuda tippkorvpalli suunas.

Miks teil ei õnnestunud finaalis TTÜ-le vastu saada?

Lõpus oli asi kinni pisiasjades. Meil läksid mõned asjad valesti ja vastased said motivatsiooni üles. Neil läksid rasked visked järjest sisse ja võib-olla mängis rolli ka nende pikem ja võrdsem pink. Kuigi eile mängisid ka nende kolm põhimeest päris palju, oli neil rohkem võrdset vahetust võtta.

Sa oma punktid viskasid enamuses avapoolajal. Mis TTÜ kaitses teisel poolajal muutus?

Mul esimesel poolajal läksid kolmesed ka sisse, aga teisel poolajal hakati kohe algusest mind ligemalt võtma ja korvi all astuti ka paremini ette.

Milliste tunnetega vaatad tagasi kogu pikale hooajale?

Isiklikus plaanis läks hooaeg väga hästi. U18 turniiril oleks võinud muidugi esimese koha saada, aga esiliiga kolmas koht oli väga hea õnnestumine. Esiliiga tiimis tegin oma asjad ära, siin U18 klassis olin üks liidritest.

Sul on võimalus U18 klassis veel üks aasta mängida?

Jah, järgmine aasta peab olema meie aasta! U18-s olen ma järgmisel aastal teistega võrreldes suurem. Sel aastal olid 2001. aastal sündinud ka mängimas. Esiliigas loodan, et läheb ka paremini.

Mis nüüd suvel edasi?

Loodan, et ma saan U18 koondisesse ja seal mängida ka. See aasta on koondisekarussell veidi lühem, ei lähe kogu suvi selle peale. Pärast seda teen ikka kõvasti trenni edasi.

Mis elementidega tahad suvel peamiselt tööd teha, et uuel hooajal samm edasi astuda?

Palliga osavus ja põrgatamine vajavad tööd. Arvan, et ma võiks tagant olla palju ohtlikum. Praegu tegutsen peamiselt korvi all ja surun sealt punktid ära. Palliga oskusi oleks vaja areneda.

Kas pikk hooaeg väsitas rohkem vaimselt või füüsiliselt?

Füüsiliselt. Mul oli sel hooajal ka päris palju vigastusi. Peab need asjad kindlasti suvel korda saama.

Millisena näed oma kaugemat tulevikku korvpallis ja kuidas see tee peaks kulgema?

Kindlasti soovin saada professionaalseks korvpalluriks. Veel ei ole pikalt selle peale mõelnud, kuidas sinna suunas peaks liikuma. Kõik ei pea USA ülikooli minema, usun, et saab Euroopas ka areneda.

scroll to top