KK Viimsis tänavu esile kerkinud 16-aastane mängumees: hooaeg medaliga lõpetada on väga hea!

-Hugo Toom | Foto: Siim Semiskar

Eesti I liiga tänavune hooaeg lõppes eelmisel nädalavahetusel oodatult RSK Tarvas – KA Tallinna Kalev/TLÜ finaaliga, kus virulased tõmbasid pikema kõrre. Just Tarva vastu andis poolfinaalis ilusa lahingu tänavuse hooaja üks positiivseid üllatajaid KK Viimsi/Noto, kes pronksimängus alistas 97:80 G4S Noorteliiga tiimi.

Läbi hooaja näitas KK Viimsi noorematest meestest head mängu kunagi Nõmme Spordikoolis korvpalliga alustanud 16-aastane ja 196 cm pikkune Hugo Toom. Kui pronksimängus kogunes noormehe kontole 32 minutiga 15 punkti, siis kogu hooaja keskmised näitajad olid tal 15 mänguga 23,8 minutit, 12,4 punkti, 3,9 lauapalli ja 1,7 korvisöötu. Seejuures näitas Toom play-offis kraadi võrra paremaid numbreid, kui põhiturniiril.

Korvpall24.ee portaal palus noormehel pärast pronksimängu koduväljakul toimunud finaalturniir ning kogu tänavune esiliigahooaeg kokku võtta. “Kindlasti oli meil hooaja alguses eesmärk saada final fouri. Hooaeg medaliga lõpetada on väga hea. Poolfinaal Tarva vastu oli eriti raske. Meil polnud pikka, kes korvi all (Renato) Lindmetsa kinni saaks. Sealt tuli kõvasti.” Mäletatavasti lammutas Lindmets poolfinaalis KK Viimsi vastu 30 punkti, 14 lauapalli ja efektiivsusteguri 55.

Pronksimängus Audentese Spordigümnaasiumi noorte ehk G4S Noorteliiga vastu sujus Viimsi mäng Toomi sõnul loomulikumalt: “Olime positsioonirünnakus neist paremad. Nad olid kiiremad, aga me olime kindlasti füüsiliselt tugevamad. Ja meil visked läksid ka, eriti hästi tabasid lõpupoole kolmesed.”

Noormehe sõnul tõid lõpuks pronksmedalid neile mitmekülgne rünnak, kus kuus mängijat kogus kahekohalise punktiskoori ning korralik kaitse, kus vastaste liidrid Karl-Kristjan Karpin ja Ran Andre Pehka suudeti ohjes hoida. “On hea, kui igalt poolt tuleb. Siis ei saa ühte mängijat kinni võtta. Kaitses saime korvialuse korda. Karpin alguses tegutses seal all, aga teisel poolajal vist väsis ära ja jõudsime sööduliinil paremini ees olla ja abistasime üksteist.”

Lõpetuseks uskus Toom, et kui sel aastal ei õnnestunud KK Viimsi meeskonnal esiliigas finaali pääseda, siis järgmisel aastal on uus võimalus.