fbpx
Close

Hugo Toom mullusest esiletõusust Pärnus: minu jaoks polnud see nii üllatav kui teistele

-Hugo Toom | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallisõbrad ootavad igal hooajal, et mõni kohalik noor kossumees suudaks kõrgliigas pead tõsta ning vanematele olijatele kandadele astudes oma meeskonnale kasulik olla. Mullu oli selles vallas kindlasti üks silmapaistvamaid uusi tulijaid Pärnu Sadama 18-aastane ääremängija Hugo Toom.

Miks tegi eelmisel hooajal liiga parimaks noormängijaks valitud Toom nii kiirelt Pärnuga lepingupikenduse ära? Kas teised Eesti klubid üldse üritasid tega endale meelitada? Kui palju sai ta eelmisel hooajal treeningutel Kristjan Kanguri jõudu tunda või tegi hoopis tema Kangurile trennis haiget? Need ja paljud teised küsimused saavad Toomi poolt Korvpall24 portaalile antud intervjuus vastuse.

Kahemeetrine Toom on sellises vanuses noormängija kohta just füüsiliselt harvanähtavalt hästi valmis meeste vahel kaasa lööma ning eelmisel hooajal kogunes talle tänu sellele peatreener Heiko Rannulalt Paf Eesti-Läti liigas keskmiselt 18,1 mänguminutit, mille jooksul ta kogus 4,1 punkti ja 2,5 lauapalli. Hooaja lõppfaasis peetud 17 Eesti meistrivõistluste kohtumisega tõi ta 18,2 minutiga juba keskmiselt 5,9 punkti, 2,5 lauapalli ning jagas ka 1,1 resultatiivset söötu.

scroll to top