fbpx
Close

Kas Tokyo korvpallifinaal tuleb nii ühepoolne, kui numbrid näitavad?

-Kevin Durant ja Evan Fournier | Foto: AP/Scanpix

Tokyo olümpiamängude korvpalliturniir on jõudnud kõige otsustavamasse faasi, kui laupäeval on kavas finaalkohtumine USA ja Prantsusmaa vahel ning pronksimäng Sloveenia ja Austraalia esituses.

Optibeti koefitsiendimeistrite hinnangul vähemalt finaalkohtumisest suurt üllatust oodata ei tasu, kuna USA võidukoefitsientideks on nende ridade kirjutamise momendil 1,12 ning Prantsusmaal 6,4. Esmapilgul võib seda pidada isegi mõnevõrra üllatavaks, kuna USA ainus kaotus sel turniiril tuli just kohe avakohtumises Prantsusmaa vastu numbritega 76:83.

Pärast esimest krobelist esitust, kus ameeriklaste NBA staarid tahtsid igaüks pigem individuaalselt võitu koju tuua, on Gregg Popovichi juhendatava USA mängupilt järjest paremaks läinud. Kui alagrupis Iraani ja Tšehhi alistamine mingi eriline jututeema polnud, siis veerandfinaalis valitseva maailmameistri Hispaania kukutamine 95:81 ja poolfinaalis võimsa teise poolajaga Austraalia võitmine 97:78 tegid ameeriklastest taas peamise suursoosiku kuldmedalile.

Prantsusmaa koondis pole sel turniiril veel kaotusekibedust tundma pidanud, kui lisaks USA-le käis alagrupis nendegi jaks Tšehhist ja Iraanist kindlalt üle. Veerandfinaalis mängiti 84:75 üle Itaalia meeskond ja poolfinaalis ülimalt haarava lõpuga trilleris 90:89 Sloveenia esindus.

Poolfinaalide kaotajate esituses peetavast pronksikohtumisest loodavad Optibeti koefitsiendimeistrid aga oluliselt tasavägisemat mängu, kui Sloveenia võidukoefitsiendiks on 1,79 ja Austraalial 2,04.

Doncici turniir” numbrites

Sloveenia staar Luka Doncic on Tokyo turniiri statistikatabelis keskmiselt 24,2 punktiga teisel kohal, 10 lauapalliga oma koondisekaaslase Mike Tobey (11,6) järel samuti teisel kohal ning 10 sööduga esikohal. Austraalia koondise mängujuhi Patty Millsi leiame punktitabelis viiendalt realt (19,6) ja prantslaste snaipri Evan Fournier’ seitsmendalt kohalt (19,2). Parim ameeriklane on Kevin Durant, kelle 19,0 silma annavad 8. koha.

Lauavõitluses on finalistidest seni parim olnud prantslane Rudy Gobert keskmiselt 9,6 lauapalliga, mis annab pingereas neljanda positsiooni. Enne esimest ameeriklast on tabelis näiteks ka Nicolas Batum (6,0; 12. koht). Esimesed USA koondislased leiame alles 17. ja 21. realt ning need on vastavalt Bam Adebayo (5,6) ja Kevin Durant (5,2).

Sõõdumeistrite edetabelis midagi üllatavat pole, kui veel konkurentsi jäänud meestest on Doncicile järgnemas üldtabeli kolmas mees, prantslane Nando De Colo (6,0) ja Patty Mills (5,8), kes turniiri peale selle arvestuse viies. Ameeriklastest leiame parima söötja 10. kohalt, kui Jrue Holiday on kaaslastele jaganud 4,4 tulemuslikku passi.

Keskmise efektiivsusteguriga 31,8 on Doncic valgusaasta võrra Tokyo turniiri parim mees. Kevin Durant on selles arvestuses näitajaga 23,0 kolmandal real ja sloveenide Mike Tobey 22,2-ga neljas. Prantslaste tsenter Rudy Gobert’ on vastavas pingereas kuues (19,0) ja austraallane Patty Mills 17,6-ga üheksas.

scroll to top