fbpx
Close

INTERVJUU | Siim-Sander Vene jobudest Euroopa korvpallis, NBA-st ja kehva tunde jätnud Riia EM-turniirist

-Siim-Sander Vene | Foto: Siim Semiskar

Eesti lähiajaloo üks paremaid korvpallureid Siim-Sander Vene on viimastel aastatel pallinud Lõuna-Euroopa tugevates korvpalliliigades Itaalias ja Hispaanias ning loodetavasti jätkab 30-aastane ääremängija veel mitu head aastat Eesti korvpallisõprade rõõmustamist nii tugevates välisklubides kui koondisesärgis toimetades.

Korvpall24 tegi Eesti koondise liidriga ühe pikema intervjuu keset suurt suve Haapsalus, mis Vene jaoks on aastate jooksul saanud oluliseks suviseks peatuspaigaks. Tänavu korraldas profikorvpallur kuurortlinnas lausa 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste etapi ning enda sõnul on ta vaikselt oma peas veeretamas veel erinevaid mõtteid, kuidas Haapsalu korvpalli aidata edasi viia.

Pallipõrked taustaks kajamas, oli hea ette võtta ka veidi üldisemad ja ajatumad teemad. Muuhulgas arutasime Venega eelmise hooaja tegemisi Fuenlabradas, võrdlesime Euroliigat ja NBA-d, uurisime, miks noortel ameeriklastel on tihti raskusi Euroopa mängustiiliga kohanemisel, meenutasime Eesti esitusi kuus aastat tagasi toimunud EM-finaalturniiril ning vaatasime selle pealt ka järgmisesse aastasse, kus Vene peaks kogenud veteranina noorel Eesti koondisel aitama EM-i pingetega toime tulla.

scroll to top