fbpx
Close

INTERVJUU | Siim-Sander Vene saab Hispaania esiliigas vastastelt erilist tähelepanu ning ajab treenerid näost punaseks

-Siim-Sander Vene | Foto: Siim Semiskar

2025. aasta Euroopa meistrivõistluste valikturniiri alustas rahvuskoondises teiste seas ka Siim-Sander Vene, kes loodab jõuda Eesti koondisega kolmandat korda EM-ile. 33-aastane Vene mängis Eesti koondisega 2015. ja 2022. aasta EM-finaalturniiridel. Korvpall24.ee portaal rääkis enne võidukalt lõppenud EM-valikmänge Eesti meeskonna kapteniga veidi koondisega liitumisest ning pikemalt Hispaania esiliigas pallimisest ja tulevikuplaanidest.

Karjääri jooksul on 203 cm pikkune Vene pannud end proovile erinevates riikides. Mullu mängis eestlane Iisraeli meistriliigas Jeruusalemma Hapoeli ridades, kus tema arvele jäi 20,5 minutiga 8,2 punkti, 2,3 lauapalli ja 1,1 korvisöötu. Tänavu liitus Eesti koondise kapten Hispaania esiliigas palliva Burgose klubiga, kes loodab alanud hooajaga kerkida tagasi kõrgemale tasemele. Burgose eest mängides on Vene saanud keskmiselt 21,5 minutiga kirja 8,3 silma, 2,1 lauapalli ja 1,3 resultatiivset söötu.

Kogenud Vene rääkis intervjuus sellest, kuidas mõjub mängijale hooaja keskel toimuv koondisepaus, mis tundeid tekitab aastaid Kaunase Žalgirises mänginud eestlasele Leeduga kohtumine ja kas vastaste seas on tuttavaid mängumehi. Koondise kõrval tuli juttu ka klubis mängimisest ning saime teada, kui rahul on 33-aastane Vene otsusega liituda Hispaania esiliigas palliva Burgosega ja milline on liiga tase võrreldes varasemate mängupaikadega. Muuhulgas rääkisime eestlase rollist klubis ja tulevikuplaanidest.

scroll to top