fbpx
Close

INTERVJUU | Augusti keskel veel endiselt klubita olev Siim-Sander Vene: pabistama hakkan siis, kui raha otsa saab

-Siim-Sander Vene | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondise tavapärane kapten Siim-Sander Vene oli Tondiraba jäähallis toimuval olümpiamängude eelkvalifikatsiooniturniiril harjumatus pealtvaataja rollis. Sedapuhku koondisesuvest kõrvale jäänud veteranmängija on viimastel kuudel tegelenud tervise parandamisega. Selguseta on ka see, kus 32-aastane ääremängija uuel hooajal pallima hakkab. Korvpall24 tegi Venega juttu ja uuris mängumehelt tema seni veel ebakindla tuleviku kohta.

Eelmisel hooajal kuulus Vene Iisraeli meeskonna Jeruusalemma Hapoeli ridadesse, kuid tema mänguaeg oli väga kõikuv. Iisraeli kõrgliigas sai ta platsile 17 mängus, kus kogus keskmiselt 7,4 punkti, 2,1 lauapalli ja 1,0 resultatiivset söötu. FIBA Meistrite liigas olid eestlase statistilised näitajad 15 mänguga keskmiselt 5,7 punkti, 1,8 lauapalli ja 0,7 korvisöötu. Vene möödunud hooaja tipphetkeks oli kahtlemata särav esitus Meistrite liiga poolfinaalis Tenerife vastu, kus ta otsustavatel minutitel peaaegu eksimatult tegutses. Meistrite liiga finaalis tuli aga paraku tunnistada Bonni paremust ja Iisraeli liigas piirduti poolfinaaliga. Päris tühjade kätega Vene koduklubi mullu siiski ei jäänud – pea kohale tõsteti Iisraeli karikas. Seejuures alistati finaalis sealse klubikorvpalli lipulaev Tel Avivi Maccabi.

Kolm korda Eesti aasta korvpalluriks valitud Vene rääkis olümpiamängude eelkvalifikatsiooniturniiri ajal Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus, kuidas on kulgenud tema suvi, kuidas ta möödunud hooajale tagasi vaatab, kui tähtsad on mängija jaoks klubiga võidetud tiitlid ja kes Leedu klubitreeneritest teda pikisilmi tagasi ootab. Loomulikult ei saanud me jätta küsimata, kas üldse või millal saavad Eesti korvpallisõbrad viimaks näha Venet mängimas koduses meistriliigas.

scroll to top