fbpx
Close

INTERVJUU | Mihkel Kirves: saalis oli selline atmosfäär, et siin polnudki võimalik kehvasti mängida

-Mihkel Kirves | Foto: fiba.basketball

Eesti korvpallikoondis lõpetas Tondiraba jäähallis peetud olümpiamängude eelvalikturniiri alagrupikohtumised magusa 67:65 võiduga Iisraeli üle, mis tagas koha Poolas toimuva play-off-turniiri poolfinaalis. Kodusel turniiril mitme põhimeheta mänginud Eesti koondise põhitsentriks kerkis 26-aastane Mihkel Kirves, kes viskas mängus Iisraeliga kaheksa punkti ja võttis viis lauapalli, neist neli ründelauas. Korvpall24.ee portaal usutles mängumeest vahetult pärast võidukat kohtumist.

Sel sügisel BC Kalev/Cramo särki selga tõmbav Kirves on Eesti klubidest esindanud seni vaid Pärnut, kelle eest tegi ta debüüdi juba hooajal 2012/13, olles tollal vaid 15-aastane. Tunamullu aitas Kirves suvepealinna klubi ajaloolise esimese Eesti meistritiitlini. Sinna vahele jäi ka põgus seiklus Slovakkia ja Tšehhi kõrgliigas hooajal 2019/20. Eesti koondises debüteeris kahemeetrine korvpallur 2018. aastal, kuid võistkonna põhitegijate sekka pole ta seni kuulunud. Maik-Kalev Kotsari, Kristjan Kitsingu ja Rauno Nurgeri puudumisel otsustas rahvusmeeskonna peatreener Jukka Toijala aga anda Kirvesele varasemast oluliselt suurema rolli.

Uurisime peagi Poola poole teele asuvalt Kirveselt, kui ootamatu oli tema jaoks senisest suurema vastutuse võtmine. Samuti rääkis ta, kuidas oli mängida Roman Sorkini-suguste Euroliiga meeste vastu, kuidas ta enda mänguga rahule jäi, kuidas suutsid Eesti koondislased ennast koguda pärast Tšehhilt saadud kaotust, keda ootab ta järgmiseks vastaseks ja kas tema jaoks on kergem mängida kodupubliku ees või hoopis võõral väljakul.

scroll to top