fbpx
Close

INTERVJUU | Leemet Böckler väljakutsetest kaitsemängus, läbilöögist koondises ja Kalev/Cramoga liitumise tagamaadest

-Leemet Böckler | Foto: Siim Semiskar

Tänavu pärast aastast vaheaega taas Eesti meistriks tulnud BC Kalev/Cramo meeskonna komplekteerimine uueks hooajaks käib täie hooga. Üheks uueks liitujaks on 198 cm pikkune tagamängija Leemet Böckler, kes sõlmis klubiga 1+1 lepingu. Hiljuti valmistus Böckler koos teiste Eesti koondise kandidaatidega Tondiraba jäähallis toimuvaks olümpiamängude eelkvalifikatsiooniturniiriks, aga 12-mehelisse rivistusse ta ei pääsenud.

22-aastane Böckler siirdus 2020. aastal USA-sse, et mängida NCAA üliõpilasliigas, kuid naasis eelmisel sügisel ootamatult Eestisse. Läinud hooajal kuulus ta Tartu Ülikool Maks & Mooritsa ridadesse, aidates meeskonna Eesti-Läti liigas ajaloo esimese pronksmedalini ja Eesti meistriliigas hõbedale. Eesti-Läti liigas kogus Böckler keskmiselt mängus 9,9 punkti, 3,7 lauapalli ja 2,0 resultatiivset söötu, Eesti meistriliiga play-off’is aga 8,5 punkti, 3,6 lauapalli ja 2,4 korvisöötu. Ta on pälvinud ka rahvusmeeskonna peatreeneri Jukka Toijala tähelepanu. Böckler teenis koondisekutse nii novembris kui ka veebruaris toimunud MM-valikmängudeks, kuid ametlik meestekoondise debüüt on tal veel tegemata.

Korvpall24.ee istus juuli lõpus Böckleriga maha, et arutada nii koondisega seotud teemasid kui ka tema klubivahetust. Uurisime mängumehelt, miks ta otsustas liituda just Kalev/Cramoga, mille kallal tal kõige rohkem tööd teha tuleb, kuidas ta on kohanenud koondise peatreeneri Toijala süsteemiga ja kes oli tema arvates treeningtsüklis selle suve koondise kandidaatidest kõige kõvem pallur. Samuti selgitas Böckler taas, miks ta mullu ikkagi USA-st lahkuda otsustas.

scroll to top