TTÜ Korvpallikool tuli Kasper Suuroru hea mängu toel U18 vanuseklassi meistriks

-TTÜ Korvpallikool | Foto: Siim Semiskar

G4S Noorteliiga noormeeste U18 vanuseklassi finaalis alistas TTÜ Korvpallikool/TSK/Valge tulemusega 89:78 (19:30, 23:12, 21:18, 26:18) KK Viimsi/Kesklinna KK/TSK.

Energiliselt alanud finaalkohtumist alustas paremini kodusaalis mänginud Viimsi, kes haaras kuueminutilise mängu järel 18:8 eduseisu. Viskeid väljakult 60-protsendiliselt realiseerinud Viimsi läks esimeseks hingetõmbepausiks ette 30:19. Hugo Toom ja Jorgen Rikberg tõid võrdselt 10 silma, kirjutab Basket.ee.

Teise mänguperioodi esimeses pooles püsis vahe kümne punkti piirimail. Kui poolaega jäi mängida kolm minutit vähendas TTÜ vahe viiele punktile – 40:35. Poolaja juttudeks siirduti riietusruumidesse juba 42:42 viigiseisult.

Viimsi alustas kolmandat veerandaega 11:0 vahespurdiga (53:42). Seejärel elavnes ka TTÜ rünnak, kes tegi omakorda 8:0 spurdi ning tuli mängu tagasi (53:50). Tugevama veerandi lõpu teinud TTÜ asus otsustava mänguperioodi eel juhtima 63:60.

Kodupubliku toetusel vähendas Viimsi vahepeal viiepunktiliseks kasvanud kaotusseisu seitse minutit enne normaalaja lõppu minimaalseks – 66:67.

Murdepunkt toimus aga veerandi keskel, kui TTÜ tegi 4:0 minispurdi ja asus juhtima 73:68. Viimsi ei suutnud rünnakuid realiseerida ja Kasper Suuroru kolmene kasvatas TTÜ eduseisu 76:68 peale. Vastastiku vahetati korve ja kui kellale oli jäänud alla kahe minuti juhtisid Marko Parkoneni hoolealused 82:74. Kodumeeskond Viimsi sealt enam ohtlikult lähedale ei jõudnudki.

Värskete Eesti meistrite parimana tõi Kasper Suurorg 28 punkti, haaras 8 lauapalli ja jagas kaaslastele 5 resultatiivset söötu. Markus Ilver lisas 19 silma ja 7 lauapalli ning Marek Ojamäe arvele kogunes 12 punkti, 7 lauapalli ja 7 söötu.

Viimsi resultatiivsemad olid Hugo Toom ja Jorgen Rikberg vastavalt 25 ja 24 punktiga. Kaspar Kokk lisas 17 punkti ja 5 lauapalli.

-KK Viimsi/Kesklinna KK/TSK | Foto: Siim Semiskar

Finaalseeria kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Kasper Suurorg sõnas mängujärgses intervjuus, et sarnaselt eilsele poolfinaalile Audentese vastu tõi edu ühtlane koosseis. „Teisel poolajal andsid kõik enda panuse ja võitlesid mehiselt lõpuni. Treener ütles kolmandal veerandajal paar karmimat sõna ja siis hakkasime paremini mängima. Olen uhke, et suutsime vaatamata vigastustele hooajale eduka punkti panna.“

Viimsi mängu kõvasti vedanud Hugo Toom sõnas, et mängu lõpp oli kinni pisiasjades: „Meie visked ei läinud, mäng muutus kinniseks ja vastased seevastu tabasid hästi. TTÜ-l on palju võrdseid mängijad, ka see mängis kindlasti rolli.“

Noormeeste pronksikohtumises alistas Audentese SK 86:84 Tartu Ülikooli Korvpallikooli.