Treier ja Montegranaro langesid Itaalias konkurentsist, Erkmaa koduklubi seeria läks otsustavasse mängu

-Kaspar Treier | Foto: Poderosa Pallacanestro Montegranaro Facebook

Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro XL Extralight jäi täna õhtul Itaalia esiliiga ehk Serie A2 neljandas veerandfinaalmängus võõrsil alla Bergamole 52:54 ning kaotas seeria 1:3.

Esimese veerandi järel juhtis Montegranaro 15:9, kuid madalaskoorilise avapoolaja lõpuks oli nende eduseis kahanenud ühele punktile (21:20). Kolmas veerandaeg kuulus juba täielikult Bergamole ja enne otsustavat kümmet minutit olid külalised taga 32:40. Montegranaro suutis viimase veerandi küll võita, ent pidi siiski leppima kahepunktilise kaotusega.

Pingilt alustanud Treier viibis väljakul 15 minutit, mille jooksul viskas ta 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/1), võttis 2 lauapalli ja sooritas ühe vaheltlõike.

Üleplatsimeheks kerkis eestlase meeskonnakaaslane LaMarshall Corbett, kes viskas 23 punkti. Bergamo resultatiivseim oli 17 punkti toonud Terrence Roderick.

Astme võrra madalamal ehk Serie B-s kaotas Hugo Erkmaa koduklubi Napoli Ge.Vi. Basket oma alagrupi neljandas poolfinaalmängus kodus Palestrina Citysightseeingule 71:77 ning kolme võiduni peetav seeria on nüüd viigis 2:2.

Avaveerand jäi viiki 22:22, kuid poolajaks oli Napoli taga 36:41 ja kolmanda neljandiku lõpuks juba 52:62. 35 sekundit enne lõppu jõudis Napoli veel punkti kaugusele (71:72), kuid Palestrina vastas sellele 5:0 spurdiga.

Algviisikus alustanud Erkmaa arvele kogunes 25 mänguminutiga 5 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/1), üks lauapall ja 2 resultatiivset söötu. Negatiivse poole pealt läks kirja üks pallikaotus.

Napoli resultatiivseimaks kerkis Simone Bagnoli, kelle arvele kogunes 19 punkti. Palestrina poolelt vastas Ignacio Ochoa samuti 19 punktiga.

Otsustav viies kohtumine peetakse kolmapäeval Palestrinas.