EELVAADE | Avamängus võimalust haistnud Kalev/TLÜ loodab Kalev/Cramo võimsa seeria lõpetada

-Martin Müürsepp ja Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas peetakse esmaspäeval, 20. mail ära finaalseeria teine kohtumine, milles võõrustajarollis Tallinna Kalev/TLÜ võtab vastu BC Kalev/Cramo.

Tallinna Kalev/TLÜ – BC Kalev/Cramo
20.05.2019, kell 19:00, Tallinn, Kalevi Spordihall
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

Meeskonnad olid seeria avamängus vastamisi 16. mail ning valitseval meistril Kalev/Cramol oli tükk tegu, et võit kätte saada. Kuigi suure eduseisuni kumbki tiim avapoolajal ei jõudnud, oli pigem Kalev/TLÜ dikteerivamaks pooleks ning puhkepausile ka nende 41:36 juhtimisel siirduti. Kolmandal veerandajal näitas Kalev/Cramo paremat minekut, ent viimaseks neljandikuks suutsid vastased vahe 58:61 peale vähendada. Kalev/TLÜ püsis lõpuminutiteni mängus, kuid seejärel tõi Kalev/Cramo eest olulised viis silma Chavaughn Lewis, millest sai murranguline hetk. Viimase 1.11 jooksul kaheksapunktilist edumaad enam maha ei mängitud ning esimesel poolajal lauavõitlusega ja visketabavusega mõnevõrra raskustes olnud Kalev/Cramo kallutas mõlemad näitajad lõpuks enda kasuks (vastavalt 42-38 ning 46%-42%), teenides raske 87:78 võidu.

Kalev/Cramo parimana viskas Chavaughn Lewis 21 punkti. Arnett Moultrie järgnes 18 punkti ja 7 lauapalliga ning Branko Mirkovic lisas 9 silma, 6 lauapalli ja 6 korvisöötu. Kalev/TLÜ eest tõi Damarcus Jamaal Harrison 21 punkti, 4 lauapalli ja 4 korvisöötu. Ronald Eric McGhee Jr lisas 20 punkti ja 7 lauapalli ning Michael Kyre Buchanan tegi kaksikduubli 14 punkti ja 13 lauapalliga.

Kuigi Kalev/Cramo pidi Eesti-Läti ühisliiga raames tunnistama korra BK Ventspilsi ja kolmel korral Riia VEF-i paremust, siis kõigil teistel Eesti klubidel jäi skalp võtmata. Kalev/TLÜ peatreener Martin Müürsepp arvas peale finaalseeria esimest mängu, et suursoosikut on võimalik hammustada küll ja sama meelt oli ka Damarcus Jamaal Harrison. Raske saab see aga olema, sest vaatamata erinevatele probleemidele sõnas Tanel Kurbas, et Kalev/Cramos ollakse sihikindlad ja finaal tahetakse loomulikult võita.