fbpx
Close

Kalev/TLÜ võitis Cramo vastu poolaja, kuid favoriit võttis toore jõuga lõpuks ikka võidu

-BC Kalev/Cramo - Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo – Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas oli Tallinna Kalev/TLÜ lähedal suurüllatusele viimase kolme aasta meistermeeskonna BC Kalev/Cramo vastu, kuid lõpuks võttis favoriit 87:78 võidu.

BC Kalev/Cramo – Tallinna Kalev/TLÜ 87:78 (20:23, 16:18, 25:17, 26:20)

Kohtumine algas tasavägiselt, aga seisult 15:17 tegi Kalev/TLÜ 6:0 spurdi ja avaveerand ka 23:20 võideti. Kaks minutit hiljem oli Kalev/Cramo uuesti peal, kuid Kaido Saksa kaugvise viis vastased omakorda 30:29 ette. Enne poolaja lõppu tabaks kolmepunktiviske ka Damarcus Jamaal Harrison ning keskpositsioonilt oli täpne Ronald Eric McGhee Jr, viies omad 41:36 juhtima.

Kolmandal veerandajal näitas Kalev/Cramo aga paremat minekut ja korra oldi ka seitsme punktiga ees, kuid otsustavaks neljandikuks oli Kalev//TLÜ vähendanud kaotusseisu minimaalseks. Kalev/Cramo hoidis siiski initsiatiivi ja sammus aina enam kümnepunktilise edumaa poole. Vastastiim suutis aga mängus püsida ja 1.47 enne lõppu oli seis 78:73. Viis olulist punkti tõi peagi Chavaughn Lewis ning ameeriklane sundis olulisel hetkel Harrisoni ka pallikaotuseni ja Kalev/TLÜ pidi vaatamata tugevale esitusele kaotusega leppima.

Avapoolajal lauavõitlusega ja visketabavusega mõnevõrra raskustes olnud Kalev/Cramo kallutas mõlemad näitajad lõpuks enda kasuks vastavalt 42-38 ning 46%-42%. Korvisöödud jäid samuti võitjate kasuks 16-13 ja pallikaotuseid tehti Kalev//TLÜ-st viie võrra vähem (12-17).

Kalev/Cramo parimana viskas Chavaughn Lewis 21 punkti. Arnett Moultrie järgnes 18 punkti ja 7 lauapalliga ning Branko Mikrovic lisas 9 silma, 6 lauapalli ja 6 korvisöötu.

Kalev/TLÜ eest tõi Damarcus Jamaal Harrison 21 punkti, 4 lauapalli ja 4 korvisöötu. Ronald Eric McGhee Jr lisas 20 punkti ja 7 lauapalli ning Michael Kyre Buchanan tegi kaksikduubli 14 punkti ja 13 lauapalliga.

“Arvan, et annab [Kalev/Cramoga] mängida küll. Võib-olla mõne mehe minutid läksid liiga pikaks, aga pole parata, see on finaal. Tuleb pingutada maksimaalselt. Jäime lõpus hätta, vastased tulid kahekesi peale ja me lonkisime. Natuke halvad valikud olid lõpus. Kindlasti on Kalev/Cramo ka füüsisega üle, panid mitu korda pealt. Olime rääkinud küll kõigest, aga nad tegid oma ikkagi ära. Loodan, õigemini arvan, et saame ühe võidu kätte!” rääkis Tallinna Kalev/TLÜ peatreener Martin Müürsepp Tallinna TV-le antud intervjuus.

“Eks ta ikka on rakse. Avapoolaeg oli Kalev/TLÜ kontrolli all, teisel poolajal maa-ala kaitse häiris ning võtsime lahendusi, mida tehakse noorteklassides. Pikem pink tõi edu ja sealt võit tuli. Kindlasti mängis Kalev/TLÜ meid esimesel poolajal üle: võitsid lahtisi palle, me kaotasime lauavõitluse. Mõistlik oleks esimesel poolajal asjad ära lahendada ja teisel poolajal nautida. Eks nad ikka tahavad selle ilusa seeria (Kalev/Cramo pole sel hooajal ühelegi Eesti klubile veel kaotanud) ära lõpetada, aga meile on tähtis saada kolme mänguga hakkama,” ütles BC Kalev/Cramo abitreener Indrek Reinbok.

scroll to top