fbpx
Close

RSK Tarvas ja KA Tallinna Kalev avaldasid soovi mängida Eesti-Läti ühisliigas

-RSK Tarvas | Foto: Siim Semiskar

-RSK Tarvas | Foto: Siim Semiskar

Rakvere Tarva korvpallimeeskond teenis Eesti I liiga võiduga eelisõiguse tõusta korvpalli meistriliigasse. Sooviavalduse korvpalliliidule esitas lisaks virulastele ka finaalis kaotuse vastu võtma pidanud KA Tallinna Kalev. Õigus taotluse esitamiseks oli ka kolmandaks jäänud Korvpalliklubi Viimsil, kuid nemad antud võimalust ei kasutanud. Kahest avalduse esitanud klubist pääseb järgmiseks hooajaks kõrgliigasse üks, eelisõigus on Tarval.

Alaliidu juhatus otsustas 15. mail toimunud koosolekul väljastada mõlemale klubile kriteeriumide küsimustiku, mille esitamist oodatakse hiljemalt 12. juuniks, kirjutab Basket.ee.

Kriteeriumid puudutavad klubis tehtavat noortetööd ja selle sidusust kõrgliiga võistkonnaga, planeeritud turundustegevusi, kogukonna, omavalitsuse ja sponsorite kaasamist ning eelarvelisi võimalusi. Korvpalliliit tutvub esitatud materjalidega 19. juunil ja langetab otsuse hiljemalt 1. juuliks.

Korvpalliliidu presidendi Jaak Salumetsa sõnul loodetakse pikas perspektiivis ühtlustada klubide taset. „Regionaalne korvpall on meile väga oluline ja ma väga loodan, et Rakvere on uuesti tulemas kõrgliigasse. Nad jätkasid vaatamata tagasilöökidele pingutust ja neil on kõik eeldused kõrgemal tasemel mängimiseks olemas. Veelgi olulisem on aga see, et kõrgliigas osalevad klubid vastavad teatavatele kvaliteedinõuetele – oleks kaasatud kogukond, kohaliku omavalitsuse esindajad, sponsorid ja loomulikult noortekorvpalliga tegelevad inimesed. Klubil peab olema süsteemne struktuur.“

Salumets lisab, et kvaliteedinõuete puhul on tegemist paindliku tööriistaga. „Kõigi jaoks on kriteeriumid küll võrdsed ja annavad pildi ette kuhu liikuda, kuid kõik ei saa käia paberite järgi. Elu teeb omad korrektiivid ja peame arvestama ka klubide võimalustega, kuid lõpuks on meil ühine nägemus, milline peab üks kõrgliiga klubi olema.“

Vastavalt detsembris kinnitatud korvpalliliidu uuele strateegiale saadetakse sarnased küsimustikud ka teistele kõrgliiga klubidele.

Augustikuu juhatuse koosolekul kinnitatakse lõplikult meistriliigas osalejad. Sarnaste tähtaegadega tegutseb kokkulepitult ka Läti alaliit.

scroll to top