fbpx
Close

Eesti eeskuju nakatab? Belgia ja Holland loovad ühise korvpalliliiga

-Korvpall | Foto: Siim Semiskar

-Korvpall | Foto: Siim Semiskar

Belgia ja Hollandi meistriliigade korvpalliklubid on otsustanud alates 2021/2022 hooajast jõud ühendada, järgides niiviisi teiste seas ka eestlaste ja lätlaste eeskuju, kes moodustasid kaks aastat tagasi ühise Eesti-Läti korvpalliliiga.

Kolm kuud väldanud läbirääkimised eri huvigruppidega – klubide, partnerite, ajakirjanike, õiguste valdajate ja alaliitudega – päädisid mõlemas riigis läbi viidud hääletusega, kus oldi üksmeelselt ühise liiga (BeNeLeague ehk BeNe liiga) loomise poolt, mis peaks tegevust alustama ülejärgmisest hooajast. Järgmiseks moodustatakse töörühmad, et välja töötada koostöö täpsemad üksikasjad, ühtne määrustik ja täpne mudel, mille alusel liiga toimima hakkab.

Ramses Braakman, Hollandi korvpalliliiga juht kommenteeris potentsiaalset ühinemist portaalile Sportando: “Juba ammu on soovitud meeskondade arvu suurendada. Belgia liigaga jõudude ühendamine aitab kaasa nende ambitsioonide saavutamisele. Jääme huviga järgmisi samme ootama.”

Belgia korvpalliliiga juht Arthur Goethals lisas: “Oleme elevil, et mõlemad liigad tahavad üheskoos midagi suuremat luua. Palju on tehtud, kuid tegelik töö alles algab. Järgmised kuud on olulised tugeva vundamendi rajamiseks, et uus BeNe liiga saaks hooajast 2021/2022 alustada.”

Lõpliku otsuse ühise liiga otsustamise kohta langetavad mõlema riigi klubid 2020. aasta viimases kvartalis. Soosiva tulemuse korral peaks BeNe liiga mängudega algust tegema 2021. aasta sügisest.

Tänavusel koroonaviiruse pandeemiast räsitud hooajal mängis Belgia ja Hollandi meistriliigades vastavalt kümme ja üheksa meeskonda.

scroll to top