Pärnu Sadam pidi võõrsil tunnistama Valmiera ülinappi paremust

-Sten Saaremäel | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga viimases laupäevases kohtumises jäi Pärnu Sadam võõral väljakul alla Läti võistkonnale Valmiera Glass VIA.

Valmiera Glass VIA – Pärnu Sadam 76:75 (28:21, 19:17, 9:21, 20:16)

Võõrustajad haarasid kohtumise alguses ohjad enda kätte, minnes juhtima 8:0 ja 26:16. Teine veerand möödus samuti Valmiera juhtimisel ning poolajaks olid külalised taga 38:47. Teise poolaja alguses hakkas aga Pärnu Sadam jõudsalt vahet vähendama ning minut ja 53 sekundit enne kolmanda veerandi lõppu pääseti Lauris Blausi vabavisete järel esmakordselt juhtima (56:54).

Otsustavale kümnele minutile mindi vastu Eesti meeskonna kolmepunktilises eduseisus – 59:56. Seitse minutit enne lõppu juhtis Pärnu Sadam juba 10 punktiga (66:56), kuid Valmiera vastas sellele 19:4 vahespurdiga. Siim-Markus Posti kaug- ja Märt Rosenthali lähivise tõid tabloole 75:75 viigi, kuid 33 sekundit enne lõppu tegi Rannar Raap vea Roberts Krastinšile, kes tabas kahest vabaviskest ühe. See jäi ka mängu viimaseks tabamuseks.

Pärnu Sadama resultatiivseim oli neli kaugviset tabanud Sten Saaremäel, kelle arvele jäi 18 punkti. Märt Rosenthal toetas teda 17 punkti ja 9 lauapalliga. Kaksikduubli teinud Lauris Blaus tõi 15 silma ja 10 lauapalli ning Siim-Markus Posti arvele jäi 12 punkti ja 9 resultatiivset söötu. Marko Stojadinovic piirdus debüütmängus 2 punkti ja 5 lauapalliga. Võitjate parim oli üleplatsimehena 22 punkti visanud Roberts Krastinš. Klavs Dubults lisas 14, Roberts Blumbergs ja Edmunds Elksnis said mõlemad kirja 12 ning Valters Veveris kogus 11 punkti. Kaksikduubli teinud Blumbergsi arvele jäi ka 14 lauapalli.

Nelja võidu kõrvale kuuenda kaotuse saanud Pärnu Sadam langes turniiritabelis koha võrra ja asub nüüd üheksandal tabelireal. Valmiera Glass VIA on kolme võidu ja seitsme kaotusega 11. kohal. Oma järgmise kohtumise peab Pärnu esindusmeeskond 21. novembril, kui võõrsil minnakse vastamisi Riia VEF-iga.