fbpx
Close

Suurest Kalevist väikesesse kolinud Sokk: eestikatel võis hooaja keskel eksida, enam mitte

-Tanel Sokk | Foto: Siim Semiskar

-Tanel Sokk | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga uue hooaja avapauk antakse juba täna, kui Tallinna Kalev/TLÜ võtab kell 18.10 algavas kohtumises Kalevi Spordihallis vastu Rapla Avis Utilitase.

Eelmise hooaja keskel Gert Kullamäelt peatreeneri ohjad üle võtnud Martin Müürsepa juhtimisel lõpetas Tallinna Kalev mulluse ühisliiga põhiturniiri kümnenda kohaga ja play-offi ei pääsenud, kuid koduses meistriliigas saavutati oma ajaloo parim tulemus – hõbemedalid. Finaalseerias jäädi paraku kuivalt 0:3 alla BC Kalev/Cramole. Kalev/Cramo ridades sai kuldmedali kaela ka mängujuht Tanel Sokk, kes lahkus kahe hooaja vahel Eesti meisterklubist ning liitus just Tallinna Kaleviga.

Korvpall24.ee portaal küsis Eesti-Läti ühisliiga hooaja eel Sokult, mis on suurimad erinevused kahe Kalevi vahel ja mis ootustega ta uuele korvpalliaastale vastu läheb.

Vahetasid ühe Kalevi teise vastu. Mis on suurimad erinevused kahe võistkonna vahel, mida Sa hooajaeelsel perioodil täheldanud oled?

Peamine vahe on muidugi see, et Tallinna Kalev ei ole päris täisprofisats. Hommikul on meid on trennis veidi vähem, sest osad käivad tööl ja mõned noored käivad veel koolis. Aga laias laastus on trennid igal pool sarnased.

Eelmisel hooajal võitis Tallinna Kalev paljude jaoks üllatuslikult Eesti meistriliigas hõbedamedalid. Kuidas Sinule tundub, kas selleks hooajaks on kokku saadud samaväärne võistkond?

Ei hakka liiga varakult rusikatega vehkima. Vaatame, kuidas läheb. Lätlaste kohta ei tea ju tegelikult mitte midagi ja Eesti satsidel on komplekteerimine veel pooleli, meil endal ka. Eks kuu-pooleteise pärast on see värk vähe selgem.

Uued leegionärid on hooaja alguses alati suur küsimärk. Sina oled nende meestega nüüd mõnda aega koos trenni teinud, mis esmamuljed võõrmängijatest on?

Ütleme nii, et esialgsed muljed on head. Aga tegelikult oleme ju alles kolm nädalat koos olnud. Saalitrennis pole isegi kümmet korda viis-viie vastu mängida saanud, kontrollkohtumised on meil üles-alla käinud. Aga nagu ma juba ütlesin, siis tegelikkus selgub kuu-poolteise pärast. Siis saab sotti, mis seisus me oleme. Praegu käib rollidesse sisseelamine ja see võtab mõnda aega.

Milline mees on Martin Müürsepp peatreenerina?

Väga asjalik, mis ma muud oskan öelda. Eelmise aasta satsist on alles vaid neli meest ja praegu me kõik alles kompame üksteist, nii treenerid kui mängijad. Katsume oma mängu ühele lainele saada. Praegu on ebakõlasid veel palju, aga loodetavasti saame oma mängu ikkagi võimalikult kiiresti käima.

Võimalik, et eelmine hooaeg oli Sinu üks raskemaid. Said vähem mänguminuteid, kui ilmselt harjunud. Kas sel hooajal oled väljakul jälle põhimängujuht ja saad mängida nii palju kui ise soovid?

Jah. Eelmisel hooajal oli Kalev/Cramos palju mängijaid ja mängupraktikat polnud ehk nii palju kui eelnevatel aastatel. Aga niisama ei anta põhirolle kellelegi, selle paneb ikkagi hooaeg paika. Ka Tallinna Kalevis on sel hooajal palju mehi. Eks lõpus ole näha, kes kui palju mängib ja mis rolli keegi saab.

Nüüd algab teine Eesti-Läti korvpalliliiga hooaeg ja esimesed kasvuraskused on ületatud. Kuidas Sina Eesti-Läti ühisliigasse suhtud? Kas see on samm edasi sellest ajast, kui Eesti klubid ainult omavahel mängisid?

Kahtlemata lisab see põnevust. Mängude arv on Balti liiga kadumise järel võib-olla natuke väiksem, kuid teisest küljest omab iga kohtumine nüüd kaalu. Eestikatel oli neli ringi ja siis võisid hooaja alguses eksida ka. Eesti-Läti liiga miinus ja pluss on see, et sa pead kohe alguses hästi minema saama, muidu hiljem võivad need kaotused hooaja lõpus väga karmilt kätte maksta. Publiku seisukohalt on rahval ka kindlasti huvitavam jälgida, kui seda, et me siin omavahel neli ringi paneme.

Ja kuidas Sina, kogenud mängumehena, oma võistkonna valmisolekut hindad? Kas olete valmis kohe esimestest mängudest hästi minema saama?

Need kontrollkohtumised näitavad tihtipeale pooltõde. Tegelikkuses saame alles reedel teada, kuidas me pakkudelt minema saame. Selle kolmenädalase ettevalmistuse pealt on keeruline öelda, aga loodetavasti saame hästi minema.

scroll to top