fbpx
Close

Valga-Valka koosseisu lisandus mitu huvitavat täiendust

-BC Valga-Valka/Maks&Moorits | Foto: Martin Reinsalu

-BC Valga-Valka/Maks&Moorits | Foto: Martin Reinsalu

BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonna jaoks algab uus hooaeg laupäeval, 28. septembril, kui võõrustatakse Tartu Ülikooli tiimi. Kuigi juba mõnda aega on koosseis teada olnud, siis hiljuti on juurde lisandunud veel mõned lülid.

Augusti lõpus selgus, et Valga-Valkaga liitub siiani madalamates liigades säranud ääremängija Rauno Meerits. Kui esimeses hooaja-eelses kontrollmängus, mil võõrustati Valmiera Glass VIA meeskonda ja vastu tuli võtta 58:85 kaotus, oli Meerits kohtumises kaasa tegemas, siis edaspidi pole ta isegi pingil olnud ning see pani küsima, kas 29-aastane mängumees on klubis üldse jätkamas. “Rauno pole ametlikult lahkunud. Ta andis meile teada, et tal on vaja isiklike teemadega tegeleda ja see on kõik, mida oskan öelda,” täpsustas Valga-Valka peatreener Marko Zarkovic.

26. juunil toimunud pressikonverentsil anti teada, et kohalik mees Artjom Rogovoi lööb sel hooajal kaasa Valga-Valka põhimeeskonnas. Ligi kuu aega hiljem, täpsemalt 5. augustil, Virumaa Teatajas olnud pildigaleriile tuginedes oli Rogovoi aga hoopis Rakvere Tarva treeningutega liitunud ja kaheksa päeva pärast selgus, et ta on käed löönud algavaks hooajaks Pärnu Sadamaga.

Tähelepanelikud Eesti-Läti ühisliiga huvilised on ilmselt nüüdseks märganud liiga ametlikul kodulehel Rogovoi nime Valga-Valka koosseisus, kes on tõepoolest Valgas tagasi, kuigi lööb peamiselt kaasa VEF-i Valka korvpalliakadeemia tegemistes Läti esiliigas (LBL2). “Ta osaleb VEF-i Valka akadeemia treeningutel ja mängib nende eest. Kasutame teda vaid juhul, kui selleks tekib vajadus, sest ta läheb kirja Eesti mängijana,” ütles Zarkovic.

Üks põnev täiendus on klubis siiski veel: 21-aastane ja 196 cm pikkune Yuli Kalinin, kellel on olemas nii Eesti kui Venemaa pass. Kahel eelmisel hooajal pallis ta Peterburi Zeniti duubelrivistuse eest VTB Ühisliiga noortesarjas, kus tema keskmisteks näitajateks jäid vastavalt 37 mängu kohta 10,2 punkti ja 5,1 lauapalli ning teisel hooajal üheksa mängu kohta 7,7 punkti ja 5,0 lauapalli. Samas liigas on muuhulgas kaasa löönud ka tiimi üks korvialustest jõududest Filipp Gafurov. “Saime Kalininist teada tema agendi kaudu. Ta viibis meie juures testperioodil ning jäime temaga rahule,” sõnas Zarkovic.

Eesti-Läti korvpalliliiga kodulehel on Valga-Valka võistkonda registreeritud veel tagamängija Kris Hermann, kes sarnaselt Rogovoile on seotud VEF-i Valka akadeemia tegemistega. Koosseisu ülejäänud mehed on järgnevad: Timo Eichfuss, Rain Raadik, Rodrigo Bumeisters, Davids Denafs, Ricards Daniels Vanags, Emils Kruminš, Branko Jereminov, Vladimir Bulatovic, Mike Best ja Filipp Gafurov. Läbi on käinud ka Läti U16 ja U14 koondisesse kuulunud Noels Enrijs Slivackise nimi ning treeningmängudes on osalenud 196 cm pikkune Elvis Šukretis, kes hooajal 2017/18 esindas loetud mängudes Valga-Valkat Läti meistrivõistlustel.

scroll to top