fbpx
Close

Valga-Valka tõi keskmängija kohale CSKA süsteemi kuulunud Venemaa noortekoondislase

Avatar
-Filipp Gafurov | Foto: cskabasket.com

BC Valga-Valka/Maks&Moorits korvpallimeeskonnas sai paika seitsmes mängija, kui klubiga on liitunud 211 cm pikkune Filipp Gafurov.

2017. aastast kuulus Gafurov Moskva CSKA noortesüsteemi. Eelmisel hooajal tegi ta VTB Ühisliiga noortesarjas kaasa 39 mängus ning kogus 21,5 mänguminuti kohta keskmiselt 10,1 punkti ja 7, 0 lauapalli.

Tunamullu osales ta CSKA-ga neljas Euroliiga noortesarja mängus, kus näitajad olid 11,1 minutit, 6,0 punkti ja 2,5 lauapalli. Näiteks Kaunase Žalgirise U18 võistkonna vastu viskas ta 22,5 minutiga 13 punkti ja kogus 4 lauapalli. Lõppenud hooajal tegutses Gafurov veelgi efektiivsemalt, tuues nelja mänguga 10,5 silma, 8, 0 lauapalli ning tegi keskmiselt 3,0 vaheltlõiget ja andis 5,0 korvisöötu.

Tänavusel aastal osales Gafurov ka Kreekas Voloses toimunud U18 Euroopa meistrivõistlustel Venemaa koondisega, kus saavutati 16 meeskonna seas kuues koht. Keskmiselt viibis ta platsil 23 minutit ja viskas 9,8 punkti ning kogus 6,7 lauapalli. Häid esitusi näitas Gafurov kohamängudes. Veerandfinaalis 77:84 kaotusmängus Hispaania eakaaslaste vastu tõi ta 13 punkti ja 8 lauapalli ning 5.-8. koha mängus viskas ta Leedule 19 puntki ja võttis 3 lauapalli.

Piirilinna meeskonnal on nüüdseks nimekirjas seitse mängijat. Lisaks Gafurovile serblasest tagamees Branko Jereminov, lätlased Rodrigo Bumeisters, Ricards Daniels Vanags ja Davids Denafs, eestlastes on paigas tiimi kapten Timo Eichfuss ning tsenter Rain Raadik.

scroll to top
Inline
Inline