fbpx
Close

CSKA-st Rakverre jõudnud Venemaa talent: Eesti on minu jaoks võimalus natukene rohkem Euroopat näha

Avatar
-Filipp Gafurov | Foto: cskabasket.com

Kuigi korvpall on praegu sunnitud puhkusele kolinud on meil veel varuks seni avaldamata intervjuu Rakvere Tarva noore venelase Filipp Gafuroviga. 212 cm pikkuse ja 18-aastase palluri saagiks langes sellel hooajal Paf Eesti-Läti liigas 23,7 minutiga 9,3 punkti, 5,6 lauapalli ja 1,3 korvisöötu keskmiselt mängus.

Korvpall24.ee oli 8.03.20 kohtumises Tallinna Kalev/TLÜ vs Rakvere Tarvas saalis kohal ning pärast mängu õnnestus meil palluriga maha istuda. Gafurov rääkis sellest, kuidas üks Moskva CSKA U18 talent Valka sattus, miks talle Rakvere meeldib ja palju muud.

Esmalt uurisime, kuidas CSKA U18 eest pallinud mängumees jõudis BC Valga-Valka/Maks&Mooritsasse: “Enne Valgasse minekut toimetasin Moskva CSKA noorteprogrammis. Sealt sain endale lepingu Riia VEF-iga, kes andis mind Valgasse laenule. Eesti on minu jaoks võimalus natukene rohkem Euroopat näha. Aga eks korvpall on igal pool põhimõtteliselt ühesugune.” Erinevusena Venemaast tõi Gafurov välja, et hinnad on poes kallimad, aga õnneks saab vene keelega Eestis pea igal pool hakkama.

Küsisime, kuidas noormehele Valga klubis meeldis ja millised on muljed Rakverest: “Ega mul Valgas viga polnud. Meeskond meeldis ja olud olid korralikud. Kahjuks mingil hetkel lõpetati palga maksmine ja läks lahti jutuks, et kui ei maksta, siis enam keegi ei mängi ka. Täna Valga enam liigas ei mängigi üldse.” Lisaks tõdes Gafurov, et linn oli ka väike, sest Moskva mehena on ta harjunud natukene suurema kohaga. Rakvere on noorpallurile rohkem mokka mööda: “Rakveres mulle väga meeldib. Siin on kõik treeningu ja meeskonna poole pealt paigas. Linna keskus on ilus, puhas ning kõik vajalik on olemas. Olen rendil selle hooaja lõpuni ja eks siis näha ole, kas jätkan uuel hooajal VEF-is.”

Gafurov arvas, et ta võiks mängijana päris heaks saada: “Mul on olemas nii kasvu kui ka kolmepunktivise. Muidugi tugevamaks on vaja treenida, sest oma pikkuse kohta kaalun praegu vaid 90 kilogrammi. Praegu ei oska öelda, kas minust saab Venemaa üks tulevasi korvpallinägusid. Noorte järelkasv pole kõige parem olnud ja nagu näha, siis pole Venemaalt ühtegi pallurit NBA-s ka. Minu unistus on mängida kõrgeimal tasemel ja selleks tuleb endaga tööd teha. Lisaks õpin praegu Moska Ülikoolis juristiks.”

scroll to top
Inline
Inline