fbpx
Close

Läti meistriliigas jagati medalid välja, kuid korvpallihooajaga plaanitakse jätkata

Avatar
-BC Kalev/Cramo – Riia VEF | Foto: Siim Semiskar

Koroonaviiruse leviku tõttu on spordimaailmas äärmiselt keerulised ajad ning mitmed liigad on otsustanud põhiturniiri asetuste põhjal tänavuse meistri välja kuulutada. Sama teed läks ka Läti, kui 2019/20 hooaja korvpalli meistrivõistluste võitjaks kuulutati Riia VEF.

14. märtsil võttis Läti Korvpalliliidu juhatus vastu otsuse, et algselt aprilli- ja maikusse planeeritud hooaja jätkamine pole enam mõeldav. Läti naiste meistrivõistlused korvpallis võitis seega Riia TTT. Vastavalt Paf Eesti-Läti korvpalliliiga põhihooaja tabeliseisule pandi paika järjestus meeste seas ning seal osutus parimaks Riia VEF (23 võitu ja 2 kaotust). Teiseks jäi BK Ogre (22-3) ning pronksmedali sai kaela BK Ventspils (18-6). Järgnesid Jurmala (11-11), Valmiera Glass VIA (7-17), Läti Ülikool (5-19) ja BK Liepaja (3-20). VEF-ile oli see teiseks järjestikuseks Läti meistritiitliks, kokku on nad selle seitsmel korral võitnud. Riia TTT on seitsmel järjestikusel aastal meistriks tulnud, kirjutab Sportacentrs.com.

“Otsus Läti meistrivõistlusi mitte mängida on kõigile osapooltele väga valus otsus, aga Lätis pole spordiüritusi võimalik vähemalt aprilli keskpaigani pidada. Pikemas perspektiivis on olukord ettearvamatu ja see teadmatus tekitab tõsiseid probleeme professionaalsetele ning poolprofessionaalsetele klubidele. Nii, nagu korvpalliliidud on tegutsenud teistes riikides, on LBS (Läti Korvpalliliit – toim.) juhatus otsustanud meeskondade paremusjärjestuse 2019/20 hooaja lõpuks paika panna vastavalt senistele tulemustele,” ütles Läti Korvpalliliidu president Raimonds Vejonis.

Samas ei võtnud lõunanaabrid vastu otsust, et sellel hooajal enam üldse palli mängu ei panda. “Amatöörliigad ja noorteliigad – Ramirent LBL2, LBL3 ja LJBL – on vähemalt 14. aprillini ootele pandud. Need võivad jätkud, kui eriolukord Lätis on muutumas,” lisas Vejonis.

scroll to top
Inline
Inline