fbpx
Close

Martin Jurtom uue hooaja klubist: äge saab olema legendaarse mehe käe all mängida

-Martin Jurtom | Foto: Siim Semiskar

-Martin Jurtom | Foto: Siim Semiskar

Mullu KA Tallinna Kalev/TSK eest pallinud Martin Jurtom ei saanud koroonaviiruse tõttu oma meeskonda meistriliigasse vedada. Seega otsustas kahemeetrine ääremängija liikuda Tallinna Kalev/TLÜ ridadesse, et taaskord meistriliigas tegusid teha.

Eelmisel hooajal oli Jurtom esiliigas üks kõvemaid nimesid, kui tõi keskmiselt 31,2 minutiga 16,8 punkti, noppis 7,1 lauapalli ja andis 2,6 korvisöötu mängus. Viimati meistriliigas hooajal 2018/2019 BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa eest tõi pallur ligi 16 minutiga 4,6 punkti ja noppis 1,9 lauapalli.

Jurtom sõnas Kalevisse mineku kohta nõnda, et huvi oli mõlemapoolne: “Võtsin ise Kallele (Kalle Klandorf – toim.) kõne seoses ühe äriideega ja sealt läks jutt kohe ka korvpalli peale.” Jurtom rääkis, et otsustamisele aitas kaasa võimalus taas kõrgemas seltskonnas kaasa lüüa: “Ma arvan, et tase on hea ja huvitav on näha, kuidas keegi pärast pandeemiat tagasi tuleb. Hetkel on meil hea punt koos uute ning vanade nägudega. Peatreener Martin Müürsepp oli minu viimasel Tallinna Kalevi hooajal abitreener (2017/2018 – toim.) ja äge saab olema legendaarse mehe käe all mängida.”

Saalikorvpalli kõrvalt on Jurtom tegelenud ka muude sportlike harrastustega. Nimelt tuli ta 8. augustil Alexela Arenal Eesti 3×3 korvpalli meistrivõistlustel meeskonnaga SofaHoop kolmandale kohale. Kusjuures mängiti vaid kolmekesi ehk ilma vahetusmeheta. Meeskonna nimi on jällegi Jurtomi enda välja mõeldud korvpalliteemalise lauamängu nimi. Selle idee realiseeris pallur koroonakriisi ajal.

scroll to top