fbpx
Close

INTERVJUU | Kalle Klandorf: minu töö on olnud juba Eesti aja algusest võtta neid mängijaid, kes mujal ei pääse löögile

-Kalle Klandorf | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Kalevi korvpallimeeskond on tänavusel hooajal taas jäänud truuks oma tavapärasele mustrile, kus tulemust üritatakse teha Eesti mängijatega, kes ühel või teisel põhjusel jäänud veidi “ripakile” ning neile appi toodud leegionäridega. Eelmisel kahel aastal päris tabeli lõpus virelenud Kalev on tänavu Kalle Klandorfi juhtimisel praeguseks kogunud juba kolm võitu ja vähemalt hooaja algusfaasis ollakse Paf Eesti-Läti liigas liikumas play-off’i joone juures.

65-aastase Klandorfi näol on vaieldamatult tegemist Eesti kõrgliigaklubide treenerite hulgas kõige pikaaegsemate kogemustega mehega, kuna tema treenerikarjäär sai alguse juba 1970-ndate lõpus. Korvpall24 istus Klandorfiga maha pärast Kalevi võitu Läti Ülikooli vastu ning uuris muuhulgas, mis seisus on tiimi komplekteerimine, kuidas on peatreener rahule jäänud kohalike mängijate panusega ja miks katkes koostöö Tallinna Ülikooliga.

Intervjuu lugemisel tasub tähele panna, et see on tehtud enne pühapäevast kodust kohtumist BK Liepajaga, kus lasti vastasel visata peaaegu sada punkti ja saadi päris kindel kaotus 74:97. Aga Tallinna Kalevi mängupilt ongi hooaja esimeste kuude jooksul väga üles-alla kõikunud ning kõnealuses intervjuus kumab läbi Läti Ülikooli vastu saadud hea võidu mõnus emotsioon.

scroll to top