fbpx
Close

INTERVJUU | Lõpuks kõrgliigas pildile kerkinud Aleksander Oliver Hint: talvel oli paar kuud väga raske aeg

-Aleksander Oliver Hint | Foto: Siim Semiskar

Tänavusel hooajal erinevate probleemide kütkes olnud Tallinna Kalevi korvpallimeeskond on hooaja lõpus suurematest muredest üle saanud ning selgelt oma mängu leidmas. Aprilli esimeses pooles saadud väärtuslikud võidud Rakvere ja Rapla üle tähendavad seda, et Kalevil õnnestub murda ennast Eesti meistrivõistluste play-off’i ning proovida näpistada põhiturniiril teisena lõpetanud TalTechi.

Kuigi Kalev saab korvpallisõprade käest tihti kriitikat selle ees, kui palju välismängijaid sealt ühe hooaja jooksul läbi voorib, siis tänavusest hooajast saab kindlasti plusspoolele panna ka vähemalt ühe noore eestlase toomise meistriliiga meeste ringi juurde. Varem TalTechi kõrgliigatiimi juures olnud, kuid seal paberite järgi vaid ühe ametliku kõrgliigakohtumisega piirdunud 21-aastane Aleksander Oliver Hint on tänavu Kalevis käinud koos tiimiga läbi kõik raskused ning mänginud ennast kindlalt rotatsiooni sisse.

196 cm pikkune tagamängija / väike äär on käinud läbi erinevad noortekoondiste astmed ning olnud oma osavate liigutuste ning hea mängutunnetusega pidevalt pildil, aga erinevalt mitmetest eakaaslastest läbilööki välismaal ega isegi koduses meistriliigas ei järgnenud. Kui koroonahooajal 2019/20 tegi Hint Tamsalu Los Toros/TalTechi meeskonnas esiliigas keskmised numbrid 15,7 punkti, 7,2 lauapalli, 2,4 korvisöötu ja 1,4 vaheltlõiget, siis aasta pärast seda laiema avalikkuse jaoks ta justkui kadus pildilt.

scroll to top