fbpx
Close

Tallinna Kalevi meeskonda registreeritud igihaljas Valmo Kriisa: räägime õhtul meeskonnaga, eks vaatame, mis saama hakkab

-Valmo Kriisa | Foto: Siim Semiskar

Mängijatepõuda trotsiv Tallinna Kalev kutsus abiks igihalja Valmo Kriisa. 47-aastane Valmo Kriisa võib teha tagasituleku tippkorvpalli juba homses Paf Eesti – Läti korvpalliliiga mängus Valmieras.

Neljapäeval panustas Kriisa Saku II liiga mängus Viljandi Vald/Eesti Maavara kasuks 37 minuti jooksul 36 punkti, 12 lauapalli ja 6 resultatiivset söötu ning suuresti tänu tema vedajarollile alistas meeskond võõrsil Tartu Ülikool Terminal Oili 92:81.

Täna õhtul treenib 192 cm pikkune tagamängija juba Tallinna Kaleviga, kelle koosseisu on kõvasti räsinud välismängijate lahkumised, vigastused ja viimaste nädalate koroonaviiruse puhang.

Tallinna Kalevi peatreeneri Kalle Klandorfi sõnul jäi Kriisa silma siis, kui ta detsembris teist korda Saku II liiga kuu mängijaks valiti.

“Vaatasime Valmo statistikat – viskas järjest üle 30 punkti ja mängis kuni 40 minutit, järelikult sel tasemel joosta jõuab,” ütles Klandorf Basket.ee vahendusel. “Meil mõni noorem mees ütleb juba viieminutilise mängu järel, et rohkem ei jõua. Kutsusime Valmo treeningule, vaatame, kuidas ta füüsiliselt vastu peab.”

Tartus elav ja toimetav Kriisa vastas kutsele jaatavalt: “Nad ajasid mu paberid korda ja lähen õhtul treeningule.”

Kas on võimalik, et Kriisa tõmbab laupäevases Paf Eesti – Läti korvpalliliigas võõrsil Valmiera meeskonnaga kohtudes Tallinna Kalevi särgi selga?

“Räägime õhtul meeskonnaga, eks vaatame, mis saama hakkab,” lausus Kriisa, kes on olnud Viljandi Vald/Eesti Maavara meeskonnas mängiv peatreener.

Üks Kriisa viimaseid silmapaistvaid hooaegu Eesti meistriliigas oli 2009/2010, kui ta teenis Rakvere Tarvaga hõbemedali ja valiti turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks. Ta krooniti neljandat korda Eesti meistriks 2015. aastal Tartu Rockis. Kuni 2017. aasta kevadeni mängis Valga meeskonnas. Meistriliiga debüüdi tegi ta 1990. aastal 16-aastasena Tartu Korvpallikooli võistkonnas.

2017. aasta 24. veebruaril läksid meistriliigas esimest korda vastamisi isa ja poeg, 42-aastane Valmo Kriisa Valga meeskonna ja 16-aastane Kerr Kriisa Tartu Ülikooli eest.

scroll to top