fbpx
Close

Eesti klubide nädalal Lätis – neljast üks; Kriisa naasis kõrgliigasse, Pärnu on komplekteerimise lõpetanud

-Heiko Rannula ja Pärnu Sadam | Foto: Pärnu Sadam Facebook

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas mängiti sel nädalal seitse kohtumist, mis kõik peeti Maarjamaa meeskondade osalusel. Toimus ka neli piiriülest duelli ning kahjuks pidid Eesti võistkonnad 1-3 seisuga lätlaste paremust tunnistama. Kogu hooaja omavaheliste mängude skoor on nüüd Läti klubide kasuks 26-21.

Selle nädala esimene kohtumine toimus kolmapäeval, kui vastamisi läksid valitsev meister BC Kalev/Cramo (13-2) ja Tallinna Kalev (3-11). Üllatust ei sündinud ning Kalevi spordihallis peetud mängu võitsid tiitlikaitsjad kindlalt 113:55 (34:24, 28:9, 26:12, 25:10).

Võitjate resultatiivseim oli vaid 17 minutit mänginud Kregor Hermet, kes tõi 19 punkti ja hankis 6 lauapalli. Kamari Murphy kogus ühe punkti vähem ja võttis mängu parimana maha 9 lauapalli, Kristjan Kitsing viskas 17, Silas Melson 14 ja Rauno Nurger 11 silma. Kaotajate parim oli 16 punktiga Eduards Hazners, Joonas Järveläinen lisas 13 ja Georg Allemann 12 silma.

Kalev/Cramo eest tegi oma debüüdi ka nende värskeim täiendus Donovan Jackson, kes mängis veidi alla 10 minuti ja tõi 4 punkti. “Hea, et saime teda proovida. Tal on olnud pikem mängupaus, nüüd on ta kolm-neli päeva kõvasti trenni teinud ja säär on kergelt pinges. Sellepärast jäid mänguminutid kontrollituks,” sõnas Kalev/Cramo abitreener Indrek Reinbok Delfi TV vahendusel uue täienduse kohta.

Kuigi mäng osutus väga ühepoolseks, rõhutas Reinbok, et fookust ei tohi kaotada. “Sellise mängu puhul on oluline, et fookus oleks lõpuni olemas ja et tehakse õigeid asju. Et proovitakse korve saada sealt, kust on soov saada, mitte ei võeta esimesi lahendusi, mis kätte tulevad. Need olid tänased eesmärgid,” rääkis ta.

Mõlemad Kalevid on pidanud viimasel ajal koroonaviiruse ja vigastuste tõttu läbi ajama nõrgendatud koosseisudega. “See on praeguse aja reaalsus, et vahepeal tuleb COVID-iga natuke rinda pista. Üldiselt muude vigastustega on enam-vähem kontrolli all,” lausus Reinbok.

Kalev/Cramo peab oma järgmise mängu esmaspäeval VTB Ühisliigas, kui vastamisi minnakse Venemaa suurklubi Moskva CSKA-ga. “CSKA vastu on alati hea ennast proovile panna. Ega nendel ka lihtne ei ole, neil on parasjagu üks kaotus all. Lisaks see, et nad tahavad meiega n-ö oma endist võlga maha pesta. Meie läheme mängule kindlasti selle mõttega, et proovime oma mänguplaanist võimalikult kaua kinni pidada. Vaatame, mis saama hakkab,” ütles Reinbok.


KK Viimsi/Sportland (10-5) pidas sel nädalal kaks kohtumist Lätis, neist esimeses kaotati neljapäeval 70:100 (16:26, 19:23, 17:26, 18:25) BK Ventspilsile (10-1).

Eesti meeskonna edukaim korvikütt oli 17 silmaga Taavi Jurkatamm, kaksikduubli teinud Devin Harris lisas 15 punkti ja jagas mängu parimana 10 resultatiivset söötu. Viimsi mängijatest jõudis kahekohalise punktisummani veel Ronalds Zakis, kelle arvele jäi 13 silma. Robert Lilleõis viskas 6 punkti.


Rakvere Tarvas (3-12) pidi algselt reedel mängima Läti Ülikooliga ja Rapla Avis Utilitasel (7-7) oli laupäeval kavas kohtumine Riia VEF-iga, aga mõlemad Läti võistkonnad viibivad koroonaviiruse leviku tõttu isolatsioonis ja nende osavõtul toimuma pidanud matšid lükati edasi. Selle asemel otsustasid Eesti meeskonnad mängida hoopis omavahel ja reedel Rakvere spordihallis peetud kohtumise võitsid külalised 91:88 (18:29, 26:16, 23:22, 24:21).

Rapla parimateks skooritegijateks kerkisid Ricards Daniels Vanags ja Demajeo Wiggins, kelle mõlema arvele jäi 17 punkti. Kaksikduubli tegi Arnolds Helmanis, kes 15 punkti kõrval võttis mängu parimana maha 10 lauapalli. Otsustaval minutil raplalaste kangelaseks tõusnud Jaron Martin kogus 13 punkti ja 8 korvisöötu ning Tom Kaldre tõi 12 silma. Tarva eest tegi võimsa esituse Aleksa Nikolic, kes kogus 27 punkti, 6 lauapalli ja 8 korvisöötu. Toms Kedis viskas 16, Renato Lindmets 13 ja Kaido Saks 10 punkti.

scroll to top