fbpx
Close

Lätis platsil käinuna ennast rekorditeraamatusse kirjutanud Valmo Kriisa: ige on verele läinud

-Valmo Kriisa | Foto: Tallinna Kalev

47-aastane Valmo Kriisa tõusis Paf Eesti–Läti korvpalliliiga vanimaks mängijaks. Viisteist aastat Eesti rahvuskoondise värve kaitsnud Valmo Kriisa tõi Tallinna Kalevile kuus punkti, kuid igihalja vanameistri koduesindus tunnistas võõrsil Valmiera meeskonna suurt üleolekut.

Saku II liigas nii oktoobris kui ka detsembris kuu mängijaks valitud Kriisa liitus Tallinna Kaleviga reedeõhtusel treeningul.

“Võtsin mõtlemisaja,” rääkis Kriisa Basket.ee portaalile kokkuleppe sünnist. “Ma pole niisuguses füüsilises vormis, et jõuda joosta ja mängida sellisel tasemel (nagu on Paf Eesti – Läti korvpalliliigas). Teises liigas olen end liigutanud, ige on verele läinud. Tundsin, et võiksin proovida. Sten-Erik Jantson (Tallinna Kalevi mänedžer – toim.) oskas õigel ajal küsida.”

Saku II liigas on Kriisa näidanud BC Viljandi vald/Eesti Maavara meeskonna liidrina turniiri paremat statistikat. Tema keskmised näitajad kümnes kohtumises olid 36 minutit, 26,9 punkti, 9,0 lauapalli ja 5,8 resultatiivset söötu. BC Viljandi vald/Eesti Maavara asub kaheksa võidu ja kolme kaotusega kolmandal kohal.

“Andsin sõrme, ei taha ju kaotada, siis tuleb mängida. Teises liigas on olukord selline – kui tahad võita, siis tuleb rohkem joosta ja visata, kõiki asju teha. Tuleb teha nii palju, et võidad,” rääkis ta.

Pikaajalise eduka mängijakarjääri jooksul võitleja kuulsuse teeninud Kriisa on harjunud tegema väljakul kõike nii, nagu parajasti jaksu ja energiat on. See ärgitas Tallinna Kalevi peatreenerit Kalle Klandorfit teda abijõuks kutsuma. Mängijate vigastada saamise ja koroonaviiruse tõttu on meeskond palju kannatanud. Klandorf täheldas treeningu lõpul, et pallitunnetus on Kriisal alles.

“Kui ma poleks mitte midagi teinud, siis kindlasti poleks olnud võimalik seda sammu astuda. Tean, kui valulikud olid hooaja esimesed mängud. Kui ennast üldse ei liiguta, siis kaob vorm kähku. Lolli pole mõtet mängida,” nentis Kriisa.

Siis rääkis esimestest muljetest ühistreeningul: “Ma ei saa aru, kuidas nad pole rohkem võite saanud. Tundub, et võiksid mängida küll. Samas viimane kohtumine Cramoga näitas, et mängu peab ka natuke lugema.”

Tartus elav ja toimetav Kriisa on sidunud end korvpalliga ka rohujuure tasandil. Ta juhendab kolm-neli korda nädalas korvpalliklubi Rocki 1.–3. klassi poiste ja tüdrukute rühmi.

Kui pikaks teekond Tallinna Kaleviga võiks kujuneda? “Ma ei tea, võib-olla on juba järgmisel nädalal kõik. Eks elu näitab, ei hakka midagi ennustama. Kui asi läheb väga hulluks, siis saan alati koju tagasi minna,” ütles Kriisa.

Kerr Kriisa teeb arengusamme USA ülikoolide liigas Arizona Wildcatsi mängujuhina. Ta on pälvinud meeskonna peatreeneri Tom Lloydi usalduse.

“Mängida nii suure rahvahulga ees ja tugevas konkurentsis – temast saab asja, kui seal vastu peab ja kõige vajalikuga hakkama saab. Treeneri usaldust tuleb kasutada nii palju, kui on võimalik,” rääkis Valmo Kriisa poja hetkeseisust.

Päeval istus Kriisa Tartus kalevlaste bussi ja sõitis koos nendega Valmierasse. Klandorf saatis meeskonna debütandi Mario Paistet asendama esimesel veerandajal, kui mängitud oli 4 minutit 39 sekundit. Ka järgmistel veerandaegadel täitis uustulnuk oma osa.

Esimesed kaks Kriisa viset sihile ei jõudnud. Punktiarve avas ta lõpuminutitel. Kõigepealt tabas hüppelt keskpositsiooniviske, seejärel sopsas Aleksander Oliver Hindi söödust palli püüdes kaare tagant, siis tabas kahest vabaviskest ühe. Tema statistikasse kanti ka ründelauapall, üks vaheltlõige, kolm pallikaotust, kolm isiklikku viga ja neli vastastelt meelitatud viga.

Valmiera meeskond sai kolmanda võidu, kaotusi on neil kaksteist. Sama palju võite ja kaotusi on turniiritabelis ka Kalevil ja Rakvere Tarval. Kolm võitu ja üksteist kaotust on Tartu Ülikool Maks & Mooritsal. Kolm võitu ja kümme kaotust BK Liepajal.

scroll to top