fbpx
Close

INTERVJUU | Kalle Klandorf Kalevi leegionäridest: see on põrsas kotis ostmine – kui koti tühjaks raputad, ei tea kunagi, mis seal sees on

-Kalle Klandorf | Foto: Triin Musting/estlatbl.com

Tänavune hooaeg pole peamiselt päevatööl käijatest koosnevat Tallinna Kalev/Snabbi taas sugugi hellitanud ning paariaastase pausi järel juhtohjad jälle enda kätte haaranud Kalle Klandorfil on tulnud peatreenerina hakkama saada nii leegionäride välja kukkumise, mängijate kesise taseme kui ka mitme kuu pikkuseks veninud kaotusteseeriaga. Korvpall24.ee portaal uuris pikaaegselt klubi eestvedajalt, millist mõju on sedavõrd keeruline käekäik avaldanud mängumeeste moraalile ning kui palju aega ja energiat on mõõnast välja rabelemine nõudnud mitut ametit korraga pidavalt Klandorfilt.

Hooajaeelsetes kohtumistes head minekut näidanud ja näiliselt ka välismängijatega lotovõidu tõmmanud Tallinna Kalevi korvpalliaasta sai Eesti-Läti liiga kahes esimeses mängus teenitud võitude toel lootustandva stardi, kuid mitme asja kokkulangemisel järgnes täisedule ootamatu lagunemine. Mängupildile ja pakutavale kvaliteedile pani suurima põntsu ameeriklasest tagamehe Kelvin Robinsoni põlvetrauma, mille tulemusel jäi niigi hõreda koosseisuga meeskond ilma oma suurimast liidrist. Kogenud mängijate ja noorpallurite kooslusele tuginev klubi on üritanud mitme välismaalase juurde toomisega olukorda parandada, kuid täiskohaga töö kõrvalt kord päevas treenivate mängumeeste võimetel on peatreener Klandorfi sõnul siiski teatud piirid.

Juba 2003. aastast klubiga ühel või teisel moel seotud olnud mees ei teinud TalTech/Optibetiga peetud mängu järel toimunud intervjuus saladust ka sellest, et ootusi mittetäitvate välismaalaste ja eestlaste endi puise ning aeglase mänguga polegi soovitud taseme väljamängimine realistlik. Avameelses vestluses tuli detailsemalt juttu ka 17 järjestikust kaotusest, pika otsimise peale viimaks täiendust saanud treeneritepingist ja järelejäänud hooaja eesmärkidest. Lõpetuseks avas 68-aastane Klandorf tausta ka Tallinna Kalevi tuleviku osas ning tuli lagedale intrigeeriva lahendusega, mis aitaks majanduslikult kehvas seisus oleva kohaliku korvpalli uuesti järje peale.

scroll to top