fbpx
Close

Gerd Kiili meenutas kunagisi jooksutrenne: me Igor Kurašoviga korjasime samal ajal metsas seeni

Avatar
-Gerd Kiili | Foto: Siim Semiskar

Korvpall24.ee sõsarportaali Rahajutud.ee podcasti “Edu Valem” 15. osas käis külaliseks ladusa jutuga endine meistriliiga korvpallur Gerd Kiili, kes hiljuti lõpetas 10 aastat kestnud töö Sportlandi tegevjuhina ja asus tööle KFC (Kentucky Fried Chicken) Baltikumi juhina. 41-aastane Kiili rääkis taskuhäälingusaates ka mõned värvikad korvpallimõtted.

Tagamängijana 10 hooaega Eesti meistriliigas Kamee, Puuviljaparadiisi, Hotronicu ja Pirita särgis pallinud Kiili tegi kõrgliigadebüüdi hooajal 1995/96. Statistiliselt oli Kiili ilmselt üheks paremaks hooajaks 2002/03, kui ta Pirita tiimi eest kogus 28 kohtumisega keskmiselt 29,4 minutit, 12,4 punkti, 3,3 lauapalli, 1,9 söötu ja 1,5 vaheltlõiget. Pärast kõrgliigakarjääri lõppu töötas Kiili mõnda aega ka Eesti Korvpalliliidus meeste meistriliiga tegevjuhina.

Just Pirita meeskonna peatreener Kalle Klandorf on Kiili jaoks korvpallurikarjäärist väga eredalt meelde jäänud. “Kalle on fenomenaalne inimeste inimene ja hoiab siiani neid, kes on olnud tema ümber. Mina kutsun teda Treeneriks, aga tema ei mäleta enam väga hästi, kes ma olen või mis mu nimi on,” naeris Kiili podcastis Klandorfist rääkides.

Kiili jätkas tõsisema jutu ja huumori piiril balansseerides: “Eesti mõistes on Kalle olnud see võistkond ja see raha ning mingil perioodil jäänud ka liiga kauaks treeneriks. Kogu respektiga Kalle vastu, siis tema teadis korvpallis siiski ainult kolme kombinatsiooni, millest üks oli legendaarne kalevi “üks”. Ehk siis tegelikult teadis kahte. Aga Kalle oli hea motiveerija. Oli see siis miilitsa motiveerimine või raamatu motiveerimine, aga Kalle suutis teenida räige respekti kõigilt, kes temaga seda teed käisid. Kaasa arvatud minult.”

Nüüd juba endise Sportlandi juhi käest taheti teada ka, kui palju on tema jaoks olnud omavahel seotud pingutus ja edu spordis ning pingutus ja edu teistes valdkondades. Kas need on kuidagi võrreldavad? “Need pingutused on erinevad. Ma vahest olin ikka see mees ka, kes pikka ringi joostes pani läbi metsa. Kalle, sorry! Tegelikult me Igor Kurašoviga korjasime samal ajal metsas seeni, (kui teised jooksid). Aga eks jooksmine on nõme ka muidugi,” vastas Kiili endale omase huumoriga.

“Geniaalsuse ja hulluse vahel on väga õrn piir. Kui sa oled päeva lõpuks väga tipp-tipp-tipp, siis oled pidanud ainult pühenduma spordile. Mina see kindlasti polnud. Mina võtsin korvpallist kaasa meeskonnatöö ja tiimiliikmete tunnetuse,” lisas Kiili.

Enda sõnul hindab ta tänapäeval nii tööalaselt kui ka korvpallis peamiselt meeskonnatunnet, mitte üksikute staaride sära: “Naudin tänapäeval kõige rohkem seda, kui Madridi Real või Golden State Warriors saavad tappa. Ma vihkan rahadega kokkuklopsitud tiime. Mina ütlen ikkagi selle kuldse lause, et indiviidid võidavad mänge, tiimid võidavad meistritiitleid.”

Kuula “Edu Valemi” 15. osa:


“Edu Valem” on üle nädala uue osaga välja tulev podcast, kus saatejuhid Maxim Tuul ja Siim Semiskar räägivad mõne oma valdkonnas edukaks saanud inimesega ning üritavad välja peilida valemi, kuidas edukaks saada. “Edu Valem” on leitav Rahajutud.ee portaalis, iTunes’is, Spotify’s ning enamustes suuremates podcastiäppides.

scroll to top
Inline
Inline