fbpx
Close

Fenerbahce jäi ootamatult peatreenerita, asemele pakutakse Jasikeviciust

-Šarunas Jasikevicius ja Željko Obradovic | Foto: REUTERS/Scanpix

-Šarunas Jasikevicius ja Željko Obradovic | Foto: REUTERS/Scanpix

Kolmapäeval tuli Türgi tippklubi ja 2016/17 hooaja Euroliiga meistri Istanbuli Fenerbahce leerist ootamatu uudis, milles teatati, et viimased seitse aastat meeskonda juhendanud legendaarne Željko Obradovic taandub ametist. Küsimusi on palju, kellest võiks serblase mantlipärija saada, aga esimeste seas on pakutud siiani Kaunase Žalgirisega imelist tööd teinud Šarunas Jasikeviciust.

“Eelmisel nädalal oli mul erakordselt lahke ja usaldusväärne vestlus klubi presidendi Ali Koc’i, asepresidendi Semih Ozsoy ja mänedžeri Maurizio Gherardiniga. Nõustusime, et võtan mõned päevad mõtlemisaja oma pere keskel Belgradis, et teha rahulikult otsus. Võtsingi vastu oma elu ühe raskeima otsuse ja jään aastaks korvpallist eemale,” vahendab Eurohoops Obradovici sõnavõttu Fenerbahce kodulehel.

“Pärast seitset fantastilist aastat tahan kogu südamest tänada klubi endist presidenti Aziz Yildirimi ja tema juhtkonda ning praegust presidenti Ali Koc’i, asepresident Semih Ozsoy’d ja nende juhtkonda toetuse eest, mida nad mulle selle aja jooksul on pakkunud. Soovin veel ära mainida, millist tuge on meie sponsorid andnud, nagu Ülker, Dogus Group, Beko ja teised. Tahan tänada Maurizio Gherardinit ja tema abilisi, kellega kogesime imelisi hetki. Tänan kõiki liikmeid treenerite ja meditsiiniosakonnast kõige selle eest, mida koos läbi kogesime ja eriti erakordsete sõprussidemete eest, mis kestsid isegi rasketel aegadel. Suur tänu kõigile mängijatele, kellega koos töötasin viimase seitsme aasta jooksul. Nemad on kõige tähtsamad, kelle abiga saavutasime silmapaistvaid tulemusi. Eriline tänu kõigile neile, kelleta sellel töökohal puuduks mõte – fännid. Nad on meid lakkamatult toetanud ja armastanud igal hetkel nende kauni seitsme aasta jooksul. Oli nii palju hetki, mida nad meile pakkusid ja mida ma ei unusta kunagi.”

“Oli au ja rõõm olla Fenerbahce-suguse suurklubi liige. See on uus algus Fenerbahcele ja mitte lõpp. Olen kindel, et fännid jätkavad klubi toetamist ja tähistavad taas vägevaid sportlikke saavutusi, nagu meie varasemalt,” lõpetas tänavu märtsis 60-aastaseks saanud Obradovic.

Enne Fenerbahcesse tulekut oli Obradovic aastatel 1999-2012 Ateena Panathinaikose peatreener, kus tuli 11 korral Kreeka meistriks ja viiel korral Euroliiga võitjaks. Fenerbahces täiendas ta oma auhinnariiulit lisaks ühele Euroliiga tiitlile veel nelja Türgi meistritiitli, kolme Türgi karikavõidu ja kolme Türgi superkarika võiduga.

Nii Türgi kui ka Leedu meedia teatel on Fenerbahce uue peatreeneri osas hakatud rääkima Žalgirise juhendajast Jasikeviciusest. Talkbasket.net vahendab, et Panathinaikoses ise Obradovici käe all mänginud endine tagamees on tõepoolest olnud Fenerbahcega ühenduses, kuid esimene vastus oli eitav. Korvpallieksperdi Ugur Ozan Sulaki sõnul pole Fenerbahce Jasikeviciuse palkamise osas lootust kaotanud ja lähipäevil loodetakse leedukalt lõplik vastus saada.

44-aastane Jasikevicius on Euroopa korvpallimaastikul üheks hinnatuimaks peatreeneriks tõusnud, kelle teenete kohta uurisid aasta-paari eest väidetavalt ka korvpalliliiga NBA klubi. Mängijana nii Barcelonas, Tel Avivi Maccabis ja Panathinaikoses Euroliiga võitnud Jasikevicius on alates 2016. aastast Žalgirisega teinud Leedus tiitlite osas puhta töö. Märkimist väärib eelkõige hooaeg 2017/18, kui Žalgirisega jõuti Euroliiga Final Four turniirile ja pronksimängus suudeti seljatada Moskva CSKA.

Järgmisel hooajal tuli Euroliiga veerandfinaalis heidelda just Fenerbahcega ning kuigi Žalgiris suutis ühe mängu kätte saada, tunnistati seerias lõpuks vastase 3:1 paremust. Fenerbahcega on Jasikeviciusel tegelikult ka otsesem seos juba olemas. Nimelt 2011. aasta jaanuaris osteti ta Vilniuse Lietuvos Rytaselt välja ja temaga sõlmiti aastane leping. Sama aasta septembris liikus ta siiski edasi Panathinaikosesse, sealt omakorda Barcelonasse ja pärast 2013/14 hooaega Žalgirist esindades lõpetas mängijakarjääri.

scroll to top