Baskonia võõrustab favoriidina meeskonda, kelle vastu Kotsar kerkis avavooru MVP-ks

-Maik-Kalev Kotsar ja Jasiel Rivero | Foto: EPA/Scanpix

Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi läheb reedel Euroliiga 26. mängudevoorus vastamisi koduliiga rivaaliga. Baskonia (13-12) võõrustab kodusaalis samal pulgal paiknevat Valenciat (13-12), keda võideti Euroliiga avavoorus ja Kotsari suurepärases debüütmängus numbritega 81:71.

Valencia klubi juhendab 43-aastane legendaarne endine mängumees Alex Mumbru, kes on meeskonna peatreeneri toolil esimest aastat. Enne seda oli hispaanlane Bilbao Basketi eesotsas. Mullu lõpetas Valencia Hispaania meistriliiga viiendal kohal ning Eurocupis jõudis meeskond poolfinaali. Sel hooajal on Valencia Euroliigas 25 mängust suutnud võita 13 ja kaotanud 12 kohtumist.

Euroliigas on Valencia parim sel hooajal olnud 29-aastane tagamängija Chris Jones, kes on 23,5 minutiga visanud keskmiselt 14,3 punkti, hankinud 2,5 lauapalli, jaganud 4,8 resultatiivset söötu ja teinud 1,5 vaheltlõiget. Tagaliinis toetab Jonesi 25-aastane ja 178 cm pikkune ameeriklane Jared Harper, kelle arvele on jäänud keskmiselt 17,5 minutiga 10,2 silma ja 3,6 tulemuslikku söötu.

Korvi all tuleb Kotsaril võtta korvi alla vastu 31-aastane võistkonna kapten Bojan Dubljevic, kes on 23 minutiga toonud keskmiselt 12,7 punkti, võtnud 4,7 lauapalli ning jaganud 1,4 resultatiivset söötu. Montenegro koondislase kõrval on heas hoos ka 29-aastane Jasiel Rivero, kelle arvele on jäänud keskmiselt 19 minutiga 10,1 punkti ja 3,7 lauapalli.

Hispaania meistriliigas, kus Baskonia (16-4) hoiab kolmandat kohta, on Valencia (10-10) jagamas 8.-10. positsiooni. Euroliigas on mõlemad meeskonnad sama saldoga ehk 13 võidu ja 12 kaotusega jagamas 6.-10. kohta.

Just Valencia vastu tegi Maik-Kalev Kotsar tänavusel hooajal oma Euroliiga debüüdi, kui kogus 6. oktoobri 81:71 võidumängus avavooru MVP auhinna andnud 21 punkti, 9 lauapalli 4 resultatiivset söötu ja ühe vaheltlõike. Vastaste poolel oli tolles kohtumises edukaim 14 silma ja 6 lauapalli kogunud Jasiel Rivero.

Valencia on viimasest viiest mängust võitnud kolm ning võõrsil on Hispaania klubi suutnud võita 11 kohtumisest kuus. Baskonia on võitnud kaks kohtumist viimasest viiest. Kodusaalis on eestlaste koduklubi suutnud võita Euroliigas 10 kohtumist ning kaotatud on vaid kaks mängu. Optibeti koefitsiendimeistrid näevad reedese mängu eel, et kohtumise soosik on selgelt kodusaalis palliv Baskonia. Nende ridade kirjutamise hetkel on eestlaste koduklubi võidukoefitsient 1,48 ja Valencial 2,65.

Baskonia hooaeg jätkub Euroliigas topeltvooru nädalaga, kui teisipäeval, 7. märtsil minnakse vastamisi Madridi Realiga (17-7) ning reedel, 10. märtsil Monacoga (15-10).

Koefitsiendid: Optibet