Värske Euroliiga vooru MVP Kotsar ja Baskonia lähevad kodusaalis play-off tiimi murdma

-Marko Guduric ja Maik-Kalev Kotsar | Foto: IMAGO/Seskim Photo/Scanpix

Teisipäeval Euroliigas kodusaalis tasavägises kohtumises Berliini Alba alistanud Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi jätkab topeltvooru nädalat reedel. Euroliiga 32. mängudevoorus võõrustab Baskonia (16-15) 5.-6. kohta jagavat Istanbuli Fenerbahce’t (18-13), keda esimeses selle hooaja omavahelises kohtumises võideti võõrsil 76:70.

Euroliiga liigatabeli tagumises otsas paikneva Berliini Alba (9-22) ja eestlaste koduklubi kohtumise eel oli Baskonia Optibeti hinnangul mängu ülikindel soosik. Optibetis ennustati Baskonia võidukoefitsiendiks 1,18, Berliini 5 vastu. Sellele vaatamata suutis Saksamaa klubi pakkuda korraliku lahingu ning Baskonia pidi kõvasti pingutama, et teenida kodusaalis 93:87 (25:24, 19:24, 24:19, 25:20) võit.

Baskonia parimaks kerkis teist korda Euroliiga vooru MVP-ks valitud Maik-Kalev Kotsar, kes tegi oma eurokarjääri senise resultatiivseima ja efektiivseima (efektiivsustegur 40) etteaste ja sai kokku kaksikduubli. 26-aastane Kotsar sai kirja 23 punkti (kahesed 9/11, vabavisked 5/6), 10 lauapalli, 3 tulemuslikku söötu, 2 vaheltlõiget, 2 viskeblokeeringut, 2 pallikaotust ja isikliku vea. Reedel, 31. märtsil 24. sünnipäeva tähistav Raieste pääses võidumängus platsile pea 5 minutiks ja hankis ühe lauapalli.

Reedel ootab Baskoniat Euroliigas ees kodumäng Istanbuli Fenerbahce’ige, mille eesotsas on aastatel 2014-2022 Moskva CSKA peatreenerina töötanud 52-aastane Dimitrios Itoudis. Kreeklane on kahel korral tulnud peatreenerina ja viiel korral abitreenerina Euroliiga meistriks. Türgi klubiga sõlmis Itoudis lepingu eelmise aasta suvel. Mullu lõpetas Istanbuli Fenerbahce Euroliiga põhiturniiri 10 võidu ja 18 kaotusega, mis andis liigatabelis 12. positsiooni. Sel hooajal liigub Türgi võistkond kreeklase juhendamisel kindlalt play-off’i kursil ning enne reedest kohtumist jagatakse 18 võidu ja 13 kaotusega liigas 5.-6 kohta.

Baskonia ja Istanbuli Fenerbahce selle hooaja esimene kohtumine toimus 16. detsembril, kui eestlaste koduklubi võitis võõrsil 76:70 (21:13, 31:20, 15:23, 9:14). Kotsar sai selles mängus väljakule 21 minutiks ning viskas 10 punkti (kahesed 4/4, vabavisked 2/2), hankis 5 lauapalli, andis resultatiivse söödu, tegi 2 vaheltlõiget ja 4 isiklikku viga. Raieste väljakul ei käinud. Baskonia parimana viskas Markus Howard 15 silma. Istanbuli resultatiivseim oli Marko Guduric 14 punktiga.

Istanbuli üks resultatiivsemaid mängijaid läbi hooaja ongi olnud 28-aastane serblane Guduric, kelle arvele on jäänud 24,5 minutiga 13 punkti, 3 lauapalli ja 3,2 tulemuslikku söötu. Tagaliinis on sel hooajal olnud heas hoos 29-aastane Scottie Wilbekin, kes on viimased paar mängu vigastuse tõttu vahele jätnud, aga toonud muidu keskmiselt 23,5 minutiga 11,1 silma, võtnud 1,7 lauapalli ja jaganud 2,6 resultatiivset söötu. Silmapaistvaid etteasteid on näidanud mullu Barcelonas pallinud, aga nüüd Istanbuli ridades mängiv Nigel Hayes-Davis, kes on visanud keskmiselt 28,5 minutiga 10,1 punkti, hankinud 3,4 lauapalli ja andnud 1,4 tulemuslikku söötu.

Korvi all peab Kotsar hakkama saama NBA kogemusega Johnathan Motley’ga, kes on 22,5 minutiga toonud keskmiselt 14,5 punkti, hankinud 5,7 lauapalli ja andnud 1,5 resultatiivset söötu. Lisaks on pikkade osakonnas 27-aastase Motley kõrval tema kaasmaalane 32-aastane kogenud Devin Booker, kelle arvele on jäänud keskmiselt 21 minutiga 5,8 silma, 3,3 lauapalli ja 1,1 tulemuslikku söötu. Sellest hooajast on Istanbuli klubi ridades ka paar aastat tagasi Baskonias pallinud 28-aastane Tonye Jekiri, kes on kogunud 13 minutiga keskmiselt 5 punkti ja 3,3 lauapalli.

Hispaania meistriliigas jagab Baskonia (20-4) 1.-3. kohta. Türgi kõrgliigas on Istanbuli Fenerbahce (18-4) hetkel teisel positsioonil. Euroliigas on mõlemad meeskonnad praeguse seisuga kaheksa parema hulgas. Fenerbahce (18-13) on jagamas 5.-6. positsiooni ja Baskonia (16-15) jagamas Kaunase Žalgirisega (16-15) 8.-9. positsiooni.

Istanbuli klubi on Euroliigas viimasest viiest mängust võitnud kaks ning võõrsil on sel hooajal klubi suutnud võita 15 kohtumisest seitse. Baskonia on samuti võitnud kaks kohtumist viimasest viiest. Kodusaalis on eestlaste leivaisa võitnud seni Euroliigas 12 kohtumist ja kaotanud vaid kolmel korral. Optibeti koefitsiendimeistrid näevad reedese mängu eel, et kohtumise soosik on Hispaania klubi. Nende ridade kirjutamise hetkel on Baskonia võidukoefitsient 1,77 ja Istanbulil 2,04.

Baskonial on Euroliigas jäänud veel mängida kaks kohtumist. Ees ootab kodumäng viimasel kohal paikneva Villeurbanne Asvel’iga (8-23) 6. aprillil ning 13. aprillil sõidetakse viimaseks vooruks külla tabeli tipus paiknevale ja play-off koha kindlustanud Pireuse Olympiakosele (22-9).

Koefitsiendid: Optibet