Play-off koha eest võitlev Baskonia ja Sander Raieste saavad Belgradis mängida oma endise treeneri vastu

-Sander Raieste | Foto: Baskonia Twitter

Sel nädalal sõidab Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Serbiasse, kus mängitakse Euroliiga 30. mängudevoor. Play-off’i pääsu ehk kaheksa parema piiril paikneva Baskonia (15-14) vastane on neljapäeval 14. positsiooni hoidev Belgradi Crvena Zvezda (12-17).

Eestlaste koduklubi kohtus Serbia meeskonnaga 19. oktoobril ning kodusaalis võideti külalisi kindlalt 92:75 (23:24, 19:23, 17:10, 33:18). Kotsari arvele jäi selles mängus 22 minutiga 8 punkti (kahesed 4/8), 4 lauapalli, tulemuslik sööt, 2 viskeblokeeringut ja 2 isiklikku viga. Raieste sai 4,5 minutiga kirja mööda läinud kahepunktiviske ja lauapalli. Baskonia poolelt säras selles mängus Markus Howard, kes tabas 24,5 minutiga seitse kolmest ja sai enda nimele kohtumise lõpuks 30 punkti. Crvena Zvezda parimana tõi Luka Mitrovic 17 silma ja 8 lauapalli.

Belgradi klubi juures on aga pärast esimest omavahelist kohtumist toimunud mitmeid muudatusi. Toona oli meeskonna eesotsas suvel palgatud Vladimir Jovanovic, kes pärast kehva hooaja algust sai oma ametist lahti. Serblasest vabaks jäänud koha hõivas novembri keskel legendaarne Montenegro peatreener, varasemalt mitmel puhul ka Baskonia tüüri juures olnud, Duško Ivanovic, kes suutis tuua meeskonda uue hingamise. Kui enne tema liitumist oli võistkonnal kirjas üks võit ja kuus kaotust, siis Ivanovici tulekuga võitis Crvena Zvezda kuus järjestikust kohtumist.

Serbia klubi ilus seeria uue peatreeneri käe all sai lõpu detsembri keskpaigas ehk umbes kuu pärast Ivanovici tüüri juurde asumist. Seejärel on Crvena Zvezda teeninud küll võite veel juurde, aga kaotusi on hooaja kokkuvõttes siiski rohkem. 12 võidu ja 17 kaotusega on Serbia klubi Euroliigas hetkel 14. positsioonil ning kaheksa paremani jõudmisest lahutab neid kolm võitu.

Lisaks uue peatreeneri tulekuga on meeskonna read täienenud vahepeal ka NBAs õnne proovinud ja aastaid Madridi Realis pallinud 31-aastase Facundo Campazzoga, kes liitus Serbia klubiga detsembri teises pooles. Argentina mängumees on Euroliigas käinud Crvena Zvezda eest väljakul neljas kohtumises ning toonud keskmiselt 25,5 minutiga 15,5 punkti, hankinud 2 lauapalli ja jaganud 5,5 tulemuslikku söötu. Samuti on tagaliinis olnud suurepärases hoos 31-aastane serblane Nemanja Nedovic, kelle arvele on jäänud 22,5 minutiga keskmiselt 14,2 silma, 1,3 lauapalli ning 3,2 resultatiivset söötu. Head minekut on näidanud ka Campazzo kaasmaalane Luca Vildoza, kes on 24 minutiga saanud kirja keskmiselt 13,1 punkti, 2,2 lauapalli ja 3,7 tulemuslikku söötu.

Korvi all peab Kotsar vastu saama noorele, 22-aastasele serblasele Filip Petruševile, kes sel hooajal teinud kaasa igas Crvena Zvezda Euroliiga mängus ning toonud neis keskmiselt 21,5 minutiga 10,8 punkti ja hankinud 4,9 lauapalli. Samuti tuleb olla eestlasel valmis võitluseks Petruševi kaasmaalase Luka Mitroviciga. 30-aastane serblane oli Baskonia ja Crvena Zvezda hooaja esimeses kohtumises võitskonna resultatiivseim ning on läbi hooaja toonud keskmiselt 18,5 minutiga 7,5 silma, 4,5 lauapalli ja jaganud 1,8 tulemuslikku söötu.

Hispaania meistriliigas on Baskonia (19-4) hetkel jagamas kohti 1.-3 koos Madridi Reali ja Barcelonaga. ABA liigas on Crvena Zvezda (18-3) teisel kohal ning liigat juhib teine Euroliiga meeskond Belgradi Partizan (19-2). Euroliigas on Baskonia (15-4) jagamas sama saldoga Kaunase Žalgirisega (15-4) 8.-9. kohta. Belgradi Crvena Zvezda (12-7) on eurosarjas 14. positsioonil.

Baskonia on viimasest viiest Euroliiga kohtumisest võitnud kaks ning võõrsil on kogu hooaja peale eestlaste koduklubi saanud võidurõõmu tunda neljal korral, sest 15 võõral väljakul mängitud kohtumisest on kaotatud koguni 11. Crvena Zvezda on viimasest viiest mängust võitnud Euroliigas vaid ühe ning kodusaalis on Serbia klubi suutnud sel hooajal võita 13 kohtumisest seitse. Optibeti koefitsiendimeistrid näevad neljapäevase mängu eel, et kohtumise soosik on Belgradi Crvena Zvezda. Nende ridade kirjutamise hetkel on eestlaste koduklubi võidukoefitsient 1,67 ja Baskonial 2,20.

Baskonia hooaeg jätkub Euroliigas topeltvooru nädalaga. Teisipäeval, 28. märtsil võtab eestlaste koduklubi vastu tabeli lõpus paikneva Berliini Alba (8-21) ning reedel, 31. märtsil võõrustatakse viiendal kohal olevat Istanbuli Fenerbahce’i (17-12).

Koefitsiendid: Optibet