TOHOHH! Baskonia pole Euroliigas viimasel kohal paikneva Milano vastu favoriit

-Maik-Kalev Kotsar kaitses (paremal) | Foto: EPA/Scanpix

Euroliigas ootab Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi taas ees topeltvooru nädal. Teisipäeval sõidab Baskonia 6.-7 kohta hoidev Baskonia (12-9) külla viimasel kohal paiknevale Milanole (6-15) ning reede õhtul võetakse kodusaalis vastu 15.-16. kohta jagav Ateena Panathinaikos (8-13).

Milano eesotsas oleval kogenud 63-aastasel Ettore Messinal on ette näidata neli Euroliiga tiitlit (viimati 2008 Moskva CSKA-ga) ja aastatepikkune treeneritöö kogemus NBA klubides Los Angeles Lakers ja San Antonio Spurs. 2019. aastast Milano eesotsas olev itaallane on klubi viinud korra Euroliigas nelja parema sekka, kuid paremat sellest pole tema käe all suudetud.

Mullu lõpetas Milano (19-9) Euroliiga põhiturniiri kolmandana, aga veerandfinaalis mindi kokku valitseva meistri Istanbuli Anadolu Efesiga ning selles seerias pidi Itaalia tippklubi tunnistama Türgi meeskonna 3-1 paremust. Käimasolevat hooaega alustas Milano hästi, kui esimesest neljast kohtumisest võideti kolm. Pärast seda on tabanud meeskonda Euroliigas täielik krahh. Hetkel peetud 21 mängudevoorust on Milano teeninud kuus võitu ja 15 kaotust. Sellise saldoga on Itaalia tippklubi Euroliiga turniiritabeli lõpus.

Milano murede üks põhjuseid kindlasti vigastused. Juba mitu kuud on meeskonnast eemal olnud vigastatud 30-aastane mängujuht Kevin Pangos. Samuti on endiselt vigastusega eemal ka 28-aastane Shavon Shields. Lisaks on Itaalia klubi pidanud hakkama saama sisuliselt ilma vanameistri, 35-aastase Luigi Datometa, kes on sel hooajal käinud platsil vaid kolmes kohtumises. Milano särgis on esile kerkinud tagaliinis palliv 32-aastane Billy Baron, kelle arvele on jäänud 11,1 silma, 2,5 lauapalli ja 1,9 tulemuslikku söötu.

Kotsarit ootab eesliinis ees vastasseis 31-aastase Brandon Daviesega, kes on 21 minutiga toonud keskmiselt 11,4 punkti, 3,6 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu. Lisaks tuleb eestlasel korvi all vastu võtta 36-aastane vanameister ja neljakordne Euroliiga meister Kyle Hines, kelle arvele on jäänud 19 minutiga kirja keskmiselt 5,4 punkti, 4 lauapalli ja 1,5 resultatiivset söötu. Samuti on head minekut näidanud 31-aastane itaallane Nicolo Melli, kes on keskmiselt 26 minutiga visanud 7,7 silma, hankinud 5,3 lauapalli ja jaganud 1,4 tulemuslikku söötu.

Milano (6-15) jagab Euroliigas Berliini Albaga (6-15) viimaseid ehk 17.-18. kohti. Kodusaalis lisaaja järel Istanbuli Anadolu Efesi alistanud ning nelja mängu pikkuse kaotusteseeria lõpetanud Baskonia (12-9) hoiab Euroliigas koos Kaunase Žalgirisega 6.-7. positsiooni. Kui eurosarjas Itaalia meeskonnal mäng ei suju, siis koduliigas jagab Milano (13-4) esikohta Bologna Virtusega. Baskonia (14-4) on Hispaania meistriliigas koos Tenerifega hetkel 3.-4. positsioonil.

Eestlaste leivaisa on sel hooajal võõrsil võitnud senisest kümnest mängust kolm. Milano seevastu paistab Euroliigas teiste klubidega võrdluses silma selle poolest, et kodusaalis pole nad suutnud hästi esineda. Itaalia meeskond on kodupubliku silme all võitnud kümnest kohtumisest vaid kaks.

Kui Baskonia läheb mängule vastu magusa võidu pealt, sest eelmises voorus alistati kodusaalis valitsev meister, siis Milanol on selja taga viiemänguline kaotusteseeria. Optibeti koefitsiendimeistrid näevad teisipäevase mängu eel, et kohtumise favoriit on siiski kodupubliku ees palliv Milano. Nende ridade kirjutamise hetkel on Milano võidukoefitsient 1,83 ja Baskonial 2.

Baskonia järgmine vastane Euroliigas on 15.-16. kohta jagav Ateena Panathinaikos (8-13), kellega minnakse kodusaalis vastamisi reedel, 3. veebruaril.

Koefitsiendid: Optibet