fbpx
Close

EESTLASED NCAA-s | Kriisa tabas eelmisel nädalal 11 kolmest, Teder ja Washington State üllatasid Asi endist tiimi

-Kerr Kriisa | Foto: Getty Images via AFP/Scanpix

Läinud nädal tõi USA üliõpilasliiga NCAA esimeses divisjonis mängivatele Eesti korvpalluritele rohkem võite kui kaotusi. Kõige paremini läks Kerr Kriisa ja Henri Veesaare, Carlos Jürgensi ning Johanna Eliise Tederi võistkondadel.

Kerr Kriisa ja Henri Veesaare kodumeeskond Arizona Wildcats teenis möödunud nädalal kaks võitu. Kahest mängust esimeses saadi neljapäeval võõrsil jagu Washington State Cougarsist 63:58. Kriisa viibis Arizona mängijatest väljakul kõige kauem – 35 minutit – ning viskas selle ajaga 15 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 5/10), millega oli oma meeskonna paremuselt teine korvikütt. Lisaks võttis 22-aastane mängujuht 5 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, tegi 4 pallikaotust ning sai kirja 2 isiklikku viga. Veesaar väljakule aga ei pääsenud.

Laupäeval alistati võõrsil kindlalt 95:72 Washington Huskies. 31 minutit mänguaega saanud Kriisa oli Arizona paremuselt kolmas skooritegija ning kogus 18 punkti (kolmesed 6/11). Tema nimele jäi mängu ühe parimana ka 6 korvisöötu, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja 4 viga. Veesaar sai platsile vaid 2 minutiks. Selle ajaga tõi 18-aastane ääremängija 4 punkti (kahesed 2/3) ja võttis ühe lauapalli.

scroll to top