fbpx
Close

INTERVJUU | Maurice Kemp meenutab hooaega Eestis: oli raske uskuda, et inimesed üldse suudavad nii külmas kohas elada

-Maurice Kemp | Foto: Siim Semiskar

Aastate jooksul on Eesti liigas mänginud arvukalt võõrleegionäre. Vaid väike hulk neist on siin viibinud mitu hooaega ning veel väiksem arv on esindanud mitut eri klubi. Tänavu Iisraeli kõrgliigas ilmselt senise karjääri parimat hooaega mängiv 31-aastane ameeriklasest äär Maurice Kemp jättis seejuures Eesti korvpallifännidele endast ka väga head mälestused.

Esmakordselt Eestisse 2015/16. hooajal tulnud Kemp kerkis hooaja teises pooles Rapla Avis Utilitase eest võimsalt pildile, kui kogus Kreeka kõrgliigaklubist Kavala üle tulles 19 kohtumisega keskmiselt 19,4 punkti ja 8,6 lauapalli. Hooajal 2020/21 naasis Kemp Eestisse ning kogus Kalev/Cramo särgis koduses liigas keskmiselt 15,6 punkti ja 6,1 lauapalli ning aitas Kalevil tõusta Eesti-Läti liiga tšempioniks.

Korvpall24 portaal võttis Kempiga ühendust, et uurida muuhulgas, kuidas tal Iisraelis läheb, kui palju ta Eestis oldud hooaegu mäletab, kellega vanadest kamraadidest kõige rohkem suhtleb, mida ja keda ta siin viibitud ajast kõige rohkem mäletab, kes on tema jaoks olnud kõige meeldejäävamad Eesti korvpallurid ning kas teda võiks äkki kunagi veel Eestis mängimas näha.

scroll to top